Superdators «Sunway TaihuLight»
2016.gada jūnijā par jaudīgāko superdatoru tika atzīts Ķīnā radītais «Sunway TaihuLight», kurš sekundē spēj veikt 93 kvadriljonus darbību. Datora sistēmā ir 40 960 procesoru, kuri sastāv no 10,65 miljoniem procesoru kodolu. Salīdzinot - «Intel» galddatoriem sācis piedāvāt desmit procesoru kodolu. «Sunway TaihuLight» izveidē izmantoti tikai Ķīnā ražoti procesori, iepriekšējais rekordists – ķīniešu «Tianhe-2» - tiks radīts, izmantojot «Intel» čipus.
Modernie superdatori, kuri spēj sasniegt īpaši lielu aprēķinu ātrumu, lielākoties ir ļoti produktīvu datoru ķēde, kuri saslēgti ļoti ātrā tīklā. Tos lieto nozarēs, kur jāapstrādā lieli un sarežģīti datu apjomi, piemēram, laika apstākļu prognozēšanā, klimata izpētē, kriptogrāfijā, kvantu mehānikā, molekulāro procesu modelēšanā, augsto enerģiju fizikā, u.c.
Atspoļkuģis «Space Shuttle»
ASV radītais daudzkārt izmantojamais kosmosa kuģis ir visdārgākais un sarežģītākais lidaparāts, kas jebkad radīts, tā vienlaikus bija kosmiskā nesējraķete, pilotējams kosmosa kuģis un transportkuģis. «Space Shuttle» sastāv no vairāk nekā 2,5 miljoniem detaļu, tostarp 370 km vadu, vairāk nekā 1060 dažādu vārstu un savienojumu, vairāk nekā 1440 automātisko slēdžu, vairāk nekā 27 000 izolācijas flīžu.
«Space Shuttle» programma darbojās vairāk nekā 30 gadu, un tās laikā tapa pieci kosmiskie kuģi. Pirmais lidojums ar «Columbia» notika 1981.gada 12.aprīlī, bet pēdējo misiju «Atlantis» veica 2011.gada 8.jūlijā, lai atvestu uz zemi četrus ASV astronautus no Starptautiskās kosmosa stacijas. Atspoļkuģi darbojās t.s. zemajā orbītā 160 640 km virs Zemes, ātrumu 28 160 km/h tie sasniedza astoņās ar pusi sekundēs. 2010.gadā NASA atzina, ka viena kuģa nosūtīšana kosmosā izmaksā apmēram 775 miljonus dolāru.