Laikraksts ziņo, ka «MUEG» jau iepriekš bija iesaistīts šī projekta realizācijā kā apakšuzņēmējs, tikai sadarbojās ar kompāniju «Skonto».
Arī šoreiz «MUEG» nestartē kā ģenerāluzņēmējs, jo vēlas arī nākamajā projekta kārtā saglabāt līdzšinējo apmaksas modeli, proti, saņemt apmaksu par katru utilizēto gudrona tonnu, nevis par pabeigtu darbu kopumā. Savukārt Latvijas valsts ir ieinteresēta sasniegt gala rezultātu.
Kā ziņo «Neatkarīgā», neraugoties uz iepriekšējo negatīvo pieredzi ar «Skonto» atteikt «A.C.B.»un «MUEG» piedalīšanos konkursā neveiksmīgas iepriekšējās sadarbības dēļ Valsts vides dienestam (VVD) neesot pamata. «Mums ar viņiem pa tiešo nekādu attiecību nav bijis. Ir svarīgi, lai darbs tiek izdarīts, un nav būtiski, zem kādas izkārtnes viņi strādā,» norāda dienesta ģenerāldirektora vietniece Aina Stašāne.
Jau ziņots, ka dažādu problēmu dēļ Inčukalna gudrona dīķu sanācijas darbi ir aizkavējušies. Darbu laikā atklājās, ka gudrona ķīmiskais sastāvs ir citāds nekā sākotnēji konstatētais, un tas apgrūtināja sanāciju un sadārdzināja projektu. Sākotnēji sanācijas projektam bija paredzēti 29 miljoni eiro, bet vēlāk projekts sadārdzinājās līdz 45,5 miljoniem eiro.