Vācijas sociāldemokrātu (SPD) priekšsēdētāja vietnieks Ralfs Štegners norādījis, ka Džonsons neizceļas ar diplomātiskajām prasmēm.
Daudzas valdības atbilstoši protokolam apsveica Džonsona stāšanos amatā. Viņš nākamajā nedēļā ieradīsies uz sarunām Briselē.
ASV Valsts departamenta pārstāvis norādīja, ka Vašingtonas un Londonas attiecības sniedzas tālāk par personībām. Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas ārlietu ministri jau pauduši cerību runāt ar Džonsonu.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pauda cerību, ka «pašreizējās situācijas smagums, protams, noteikti kaut kādā ziņā izraisīs citādāku, diplomātiskāku retoriku».
Daudzi mediji tomēr Džonsona kļūšanu par Lielbritānijas ārlietu ministru sauca par politiskā absurda teātri.
Vācijas biznesa laikraksts «Handelsblatt» nosauca Džonsonu par «politisku ākstu», bet avīze «Sueddeutsche» viņa nonākšanu augstajā amatā raksturoja kā «britu humora» paraugu. Savukārt Francijas žurnāla «L'Obs» virsraksts vēstīja «Kļūdu karalis».
Vācijas laikraksts «Die Welt» norādīja, ka daudzi ziņu par «nediplomātiskā, neparedzamā un nelojālā» Džonsona kļūšanu par ārlietu ministru uztvēruši kā joku.
Laikraksts tomēr uzsvēra, ka uz Džonsonu tagad ir liels spiediens un viņam vajadzēs sevi pierādīt.
«Tie, kuri domāja, ka nav pārspējama nekaunība, ar kādu britu politiskā šķira spēlē savas varas spēles, vakar pārliecinājās par šī uzskata maldīgumu,» rakstīja Vācijas žurnāls «Der Spiegel».
«»Brexit» karalis Boriss Džonsons, kas pēc balsojuma sākumā iebāza galvu smiltīs, tagad tiek atalgots ar ārlietu ministra amatu,» paziņoja «Der Spiegel».