Kaut arī vistu fabrikā redzētie skati bija ļoti nepatīkami, Austris gan toreiz, gan tagad joprojām ēd gaļu, tostarp vistu.
Blakus fabrikai atradās veikaliņš, kurā darbinieki varēja iegādāties normālu gaļu par stipri zemāku cenu.
Viss, man pietiek!
Vistu fabrikā Austrim maksāja minimālo algu, bet kā latvietim, kurš atbraucis no krīzē nonākušas zemes, viņam tā šķita liela summa. Tiesa, lielu algas daļu nācās iztērēt par mājokļa īri. Viņa pirmā istaba lielā mājā maksāja 75 mārciņas nedēļā. Tā bija diezgan liela summa, ņemot vērā, ka vīrietis nedēļā nopelnīja 250 mārciņas. Ja viņš piestrādāja arī vakaros, alga bija lielāka, jo par vakara darbu to maksāja dubultu summu.
«Es dzīvoju vienā mājā ar daudziem ungāriem. Viņi mazāk strādāja fabrikās, jo viņiem negāja pie sirds melnais darbs, bet vairāk – restorānos. Arī pārtika Anglijā bija dārgāka nekā Latvijā. Man paveicās, jo atbrauca draudzene, ar kuru uz pusēm dalījām visus izdevumus: gan īri, gan pārtikas izdevumus. Tas uzreiz atviegloja sadzīvi.
Bet kopumā ēdiens Anglijā ir dārgāks un negaršīgāks.
Latvijā ēdiens ir daudz, daudz labāks. Sākumā centāmies iet uz zemo cenu veikalu Lidl, bet tas ātri apnika jo produkti vispār nemainījās. Par laimi Anglijā bija arī poļu veikali, kur varēja nopirkt latviešu krējumu, alu un citas preces.»
Nevarot vairs izturēt nepārtraukto aukstumā, mitrumā un smirdoņā veicamo darbu, Austris, nolēma pamest vistu fabriku. Mitruma dēļ bija cietusi arī viņa veselība, piemēram, mazi pušumiņi dzija trīs mēnešus. Grūti bija sadzīvot ar iespēju, ka jebkurā brīdī varēja pateikt, ka rīt nav jānāk uz darbu. Tiesa, pārsvarā Austrim ļoti veicās un viņam reti nebija jāiet uz darbu.