Neskaidra ir arī «Brexit» referenduma ietekme uz Latvijas politiku, kurā eiroskepticisms izpaužas stihiski un konkrēts vadītājs nav redzams, sacīja Freimanis. Lai gan no vienas puses lielākas izredzes pulcēt eiroskeptiķus būtu nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), tomēr kādu daļu no šīs grupas atbalsta ZZS, kas pauž piesardzīgu attieksmi pret Eiropas Savienību (ES), ietur distanci un atbalsta lielāku inerci jeb nesteigšanos ar ES normu ieviešanu. ZZS politiķi izmanto iespēju skaļi «pašaubīties» par ES, norādīja sociologs.
Kā ziņots, saskaņā ar «Latvijas faktu» veikto aptauju jūnijā ir kritusies partijas «Saskaņa» un ZZS popularitāte, savukārt partijas «Vienotība» reitings mēneša laikā ir pieaudzis.
Atbildot uz jautājumu, par kuru partiju balsotu Saeimas vēlēšanās, 16,1% respondentu norādīja, ka atbalstītu ZZS, 14,4% - «Saskaņu», bet 6,6% - VL-TB/LNNK.
Maijā ZZS reitings bija 19,9%, bet aprīlī - 20%. «Saskaņu» maijā bija gatavi atbalstīt 19,1%, bet aprīlī - 16,7% respondentu, savukārt par VL-TB/LNNK maijā balsotu 6,2% vēlētāju, bet aprīlī - 8,1% aptaujāto.
Par Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa jaundibināto partiju «KVP LV» jūnijā būtu gatavi balstot 5,4% aptaujāto, kas ir par 0,7 procentpunktiem mazāk nekā maijā.
Savukārt «Vienotības» reitings šomēnes pieauga - jūnijā par šo politisko spēku balsotu 5,7% pilsoņu, bet maijā «Vienotību» atbalstīja tikai 4,1% respondentu. Aprīlī par šo politisko spēku bija gatavi balsot vēl mazāk cilvēku - tikai 3,7% aptaujāto.
Vēl 13,9% respondentu norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 31,9% nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu. Maijā neizlēmušo skaits bija salīdzinoši mazāks - 25,6% aptaujāto.