āboliņš ar saknēm piesaista augsnei slāpekli un pabaro to, lai nākamā kultūra varētu augt auglīgā augsnē.
Nākamais lauks pirmajā acu uzmetienā izskatās pēc vienkārši aizauguša zemesgabala, taču Laima saka – ejiet meklēt zemenes! Kā izrādās, šeit viņa audzē zemenes, izmantojot nezāles kā aizsardzību – tās palīdz augsnei saglabāt mitrumu, nelaiž klāt kārumniekus putnus, ogas arī izaug tīrākas, jo mazāk saskaras ar zemi. Paverot zāles pudurīšus, dabūjam ogas – saldas, sulīgas. Blakus laukā zemenes aug ar salmiem izklātās vagās, un no tām šorīt ogas aizceļojušas uz Rīgu.
«Vizbuļos» zemeņu laikā arī tiek gaidīti ogu lasītāji uz pašlasīšanu.
Aplūkojam Laimas perfekti sazīmēto ķirbju lauku, kurā aug sviesta ķirbji un spageti ķirbji. Tā mūsu gājiens pa laukiem noslēdzas tur, kur sākās Laimas bioloģiskais ceļš, – pie ķirbjiem. Turpat blakus ir kaimiņa rapšu lauks, un loģiski rodas jautājums – kas notiek tad, kad kaimiņš miglo? Vai tas neskar Laimas bioloģiskos laukus? Laima ir ierīkojusi buferjoslu (uz savas zemes rēķina), kā arī sarunājusi ar kaimiņu, ka, tuvojoties viņas laukam, tas laidīs miglotāju zemāk, lai mazāka iespēja, ka kaut kas varētu nokļūt tur, kur nevajag.
Dodamies uz mājas pusi. Pie siltumnīcas atvērtajām durvīm stāv bišu strops – kā izrādās, ne jau nejauši. Bites tur strādā – apputekšņo baklažānus. Aiz siltumnīcām – nojume gotiņām, kuras kopā ar pavisam maziņiem teliņiem mierīgi ganās zaļā zālē. Govis bioloģiskajā saimniecībā barojas tikai ar dabīgu, bioloģisku barību – zāli ganībās, pašu laukos ievāktu zaļbarību ziemā, arī papildu piedevas govju ēdienkartē – graudi vai mikroelementi ir tikai bioloģiski sertificētas. Laima gan uzsver, ka viņu mājlopi miltus un graudus nedabū – tikai zāle un mikroelementi.
Tad saimniece rāda komposta bedri, kurā organiskais mēslojums tiek nogatavināts un fermentējas, pirms nonāks uz lauka.
- Sūdu smaku jūtat? - Laima tieši pavaicā. Ne īpaši, atzīst ekskursanti. Tas tāpēc, ka bioloģiskās govis ēd tīru, bioloģisku pārtiku, un līdz ar to arī mēsli smird mazāk.
Uz atvadām piesēžam dārzā, ēdam zemenes un vēl iztaujājam Laimu par to, ko ēd paši bioloģiskie zemnieki, ja viss nav pieejams pašu saimniecībā. Arī bioloģiskie savām vajadzībām pērk pārtiku cits no cita, un atzīst, ka šis un tas tomēr pietrūkst, piemēram, gaļa.