«Mani neinteresē politika un lielie globālie procesi, bet es vēlos, lai man ir iespēja strādāt Lielbritānijā, jo Latvijā diemžēl nevaru atrast normālu darbu.
Manos laukos, no kurienes nāku, ir palikuši tikai dzērāji un bomži.
Es negribu un nevaru tur atgriezties. Ja mani izraidīs no Anglijas, meklēšu iespējas doties uz blakus esošo Īriju vai citu valsti. Čaklus strādniekus jau visur vajag,» saka Sarmīte.
Savukārt Egons novērojis, ka pēdējā laikā Lielbritānijā valda diezgan liela neskaidrība un satraukums. Cilvēkiem ir krasi atšķirīgi viedokļi, kas redzams arī medijos. Regulāri vērojamas viedokļu sadursmes.
Ļaudis, kas uzstāj uz Lielbritānijas izstāšanos no ES, vairāk balstās uz emocionāliem argumentiem, bet palikšanas atbalstītāji vairāk pieturas pie racionāliem argumentiem.
Egons novērojis, ka vairums biznesa vides pārstāvju vēlas palikt ES, bet tie, kas nav saistīti ar uzņēmējdarbības vidi un kuriem nav būtiska starptautiskā tirdzniecība, domā pretēji.
Vēl pirms trīs vai četrām nedēļām daudziem likās, ka 23.jūnija referenduma rezultāts būs līdzīgs Skotijas balsojuma iznākumam - iepriekš viedokļi sadalījās līdzīgi, bet beigās tomēr uzvarēja tie, kuri iestājas par palikšanu Lielbritānijā. Savukārt pēdējās nedēļas laikā cilvēkos pieaug satraukums, vai tiešām arī šoreiz rezultāts būs līdzīgs.
Ja Egons varētu piedalīties referendumā, viņš balsotu par Lielbritānijas palikšanu ES, jo saskata priekšrocības starptautiskajai tirdzniecībai un atvērtajam tirgum ar ES. Viņš arī dzirdējis - ja briti nolemj izstāties no ES, tad viņu parlamentam nākamos divus gadus vajadzēs strādāt, lai mainītu dažādus starptautiskos dokumentus un līgumus, bet citi darbi tikmēr iekavēsies. Izstāšanās gadījumā ciestu arī Apvienotās Karalistes ekonomika.
Daļa britu vēlas karalistes iziešanu no Lielbritānijas, bet neviens nezina, ko tas nozīmē.
Latvietis domā - ja Lielbritānija nolemj izstāties no ES, esošajiem viesstrādniekiem nebūtu jāsatraucas par savu likteni un jāskrien mēģināt nokārtot britu pilsonību - diez vai kādu uzreiz sūtīs ārā no Lielbritānijas.
Savukārt saistībā ar potenciālajiem imigrantiem ir daudz neskaidrību.
TVNET jau ziņoja, ka šodien Lielbritānijā ir atvērti vēlēšanu iecirkņi, un balsstiesīgo valsts iedzīvotāju rokās ir izlemt ne vien Lielbritānijas, bet lielā mērā arī visa ES bloka nākotni. Lielbritānijā notiek referendums, kura dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumu, vai Lielbritānijai jāpaliek ES sastāvā, vai arī no bloka jāizstājas.