Savs skaidrojums par to ir savulaik «Vienotībā» ietekmīgajām, bet vēlāk no tās aizgājušajam Edgaram Jaunupam, kuram partijā joprojām ir vairāki draugi un radi. «Tas nozīmē, manuprāt, tikai vienu: ka Piebalga kungs ir ļoti ātri nonācis reālpolitiskajā situācijā. Ka viņam ir jārīkojas nevis atbilstoši tam, kā būtu pareizi, kā būtu, iespējams, populāri un kas varētu partijai dot reālu uzrāvienu jaunu gan reitingu ziņā, gan iekšējā biedru iesaistes ziņā, bet viņam ir jārīkojas primāri, iespējams, lai pārtrauktu, iespējams, lai mazinātu partijas faktisku šķelšanos,» komentē Jaunups.
Jaunups gan norāda, ka tas nav kapu zvans «Vienotībai». Piebalgam ir cerība atgūt partijai vēlētāju uzticību, taču tam ir vairāki būtiski priekšnoteikumi. Viens no tiem – Āboltiņai jākļūst par reālu priekšsēdētāja palīdzi, nemēģinot viņu komandēt. Ja tuvākajos mēnešos partijas reitings celsies kaut par dažiem procentpunktiem, tas jau būs zināms dopings, kas līdzēs gatavoties pašvaldību vēlēšanām.
Pats Piebalgs domā, ka vasara «Vienotībai» nebūs mierīga: «Tas, ka šūmošanās būs, es domāju, ka tā tas būs, jo arī daudzi cilvēki, kas balsoja pret mani, arvien ir neapmierināti ar šo kongresa lēmumu. Taču viņiem ir jāpierod, ka ir jauns valdes priekšsēdētājs, un viņi pieradīs pie tā.»
Paredzēts, ka pirms nedēļas ievēlētā «Vienotības» valde darbosies līdz nākamā gada beigām. Nav gan izslēgts, ka biedri atkal varētu sasaukt ārkārtas kongresu, ja pēc gada pašvaldību vēlēšanu rezultāti būs partijai nelabvēlīgi. Savukārt Piebalgs ir solījis no amata atkāpties, ja zaudēšot kaut vienu balsojumu valdē.