Labdien! Studēju Latvijas Universitātē un esmu strādājusi dažādos darbos no 18 gadu vecuma. Gandrīz katrā intervijā tiek uzdoti vienādi jautājumi, bet neesmu līdz šim atradusi to labāko veidu, kā darba devējam parādīt savu motivāciju. Kā lai pareizi atbild uz tādiem jautājumiem kā «Kā tu reaģētu saspringtos darba apstākļos?» - katrs darbs ir citādāks un, kamēr neesmu iestrādājusies, ir grūti pateikt, vai arī «Kādi ir tavi nākotnes plāni saistībā ar šo uzņēmumu?» - ir grūti godīgi atbildēt uz šādu jautājumu, jo studenti bieži vien izvēlas tādas darba vietas, kas nosedz rēķinus, un netaisās šāda veida darbu darīt visu mūžu, nerunājot pat par izaugsmi? Paldies jau iepriekš!
Labdien, Marita!
Marita, tas ka Jums ir dažāda veida darba pieredze, ir nozīmīgs un vērtīgs fakts. Motivāciju strādāt Jūs varat apliecināt tikai ar godīgām atbildēm intervijās, jo tikai Jūs varēsiet pastāstīt par savu motivāciju. Būs jautājumi par darba situācijām, kādas vēl neesat piedzīvojusi līdzšinējā pieredzē, līdz ar to arī atbildei ir jābūt atklātai un patiesai. Uz jautājumu: «Kā tu reaģētu saspringtos darba apstākļos?» - padomājiet, kā Jūs justos vai rīkotos, ja īsā laikā ir jāizdara liels daudzums lietu, - vai tas Jūs mobilizētu darbam, vai tas Jūs darītu nervozu, vai Jūs lūgtu kāda palīdzību... Iedomājoties šādas reālas dzīves situācijas, Jūs spēsiet atbildēt uz jautājumu. Nav pareizas vai nepareizas atbildes, ir Jūsu viedoklis un Jūsu pieredze. Un tā mēģiniet rast atbildes uz citiem darba interviju jautājumiem.
Sava jautājuma nobeigumā Jūs rakstāt, ka studenti izvēlas tādas darba vietas, kur nopelnot varētu segt savus rēķinus, un nesaista savu nākotni ar attiecīgo darba vietu. Piekrītu, bet mēdz būt arī situācijas, kad studenti mērķtiecīgi meklē darba iespējas uzņēmumos, kuru darbība ir saistīta ar viņu nākotnes profesiju. Šīs ir divas atšķirīgas lietas un darba motivācijas: viena īstermiņa, kuras mērķis ir tikai nopelnīt, un otra - ilgtermiņa, veidot savu karjeru attiecīgā uzņēmumā.