«Nekur pasaulē vecās ēkas nepiemēro nākotnes slimnīcām. Vai mēs skatāmies ASV vai Eiropu, tas ir buldozers, kas visu noslauka. Protams, atstāj vēsturiskās ēkas, arī mums paredzēts zinātniskajam parkam,» norādīja asinsvadu ķirurgs Dainis Krieviņš. SBRE projektu vadītājs Valdis Koks piebilst:
«Pielāgot veco var vienmēr, bet tas prasīs ļoti daudz nelietderīgi izmantotu līdzekļu.»
Taču raidījums uzsver, ka runa nav tikai par ēku izskatu vai funkcionalitāti, bet reāliem draudiem ķirurģijas, un citu nodaļu pacientu dzīvībai.
«Visās mājas sienās sēž infekcija. Arī šobrīd, siltā laikā, tā ir problēma.
Mums mirst cilvēki tikai interhospitālās slimības dēļ. Šādi cilvēki, kas nomirst ar šo infekciju, katru gadu ir vairāki desmiti,»
Interhospitālā infekcija pacientiem izraisa pneimoniju, plaušu iekaisumu, pēcoperācijas sastrutojumus.
Sevišķi bīstami tas ir arī jaundzimušajiem. Vecās telpas deputāti nevēlējās apskatīt un ātri vien devās no būvobjekta prom. Tikmēr ārsti medijiem izrādīja pašreizējo situāciju - Latvijas medicīnas baiso realitāti, kas atgādina filmas par kara laika lazaretēm.
Cilvēki guļ gaiteņos, palātas ir piebāztas.
«TV3 Ziņas» kļuvuši par lieciniekiem baisam skatam.
Aiz aizslietņa izvietoti pacienti, kas inficējušies ar interhospitālo infekciju. Viņi ieradās slimnīcā, lai glābtu veselību, bet iedzīvojās tikai lielākās problēmās.
Slimība nepakļaujas pat visstiprākajām antibiotikām.
Būvnieki stāsta: ja zaļā gaisma tiks dota, jauno slimnīcu esot iespējams pabeigt 30 mēnešu laikā, Skonto Būves projektu vadītājs Juris Pētersons skaidro, ka projektēšanas uzdevums darbojas līdz 2017.gada 5.maijam. Ja tagad pieņemtu lēmumu, nākamgad varētu sākt būvēt. «Paliek divi gadi būvēšanai, un 2018. gada beigās slimnīca tiek nodota ekspluatācijā,» skaidro Pētersons.
jo ilgāk politiķi tūļāsies, jo lielāka iespēja, ka jaunā bloka celtniecība aizkavēsies uz vairākiem gadiem,
jo, tā sakot, beigsies derīguma termiņš pašreizējam projektēšanas uzdevumam. Un
ārsti neslēpj – tas prasīs pacientu dzīvības.