Līdzīgu situāciju nesen piedzīvoju arī ar citiem pārtikas produktiem.
Varbūt tirgotājiem šķiet, ka, iegādājoties plānākus un lētākus maisiņus, viņi vairāk nopelnīs, bet patiesībā šajā gadījumā darbojas teiciens: skopais maksā divreiz.
Ja maisiņš būtu izturīgāks, es paņemtu vienu maisiņu, bet, ja tas saplīst, esmu spiesta ņemt divus un pat vairākus maisiņus, lai aiznestu savus produktus līdz kasei un tālāk līdz mašīnai. Varbūt varat izskaidrot arī plašākai sabiedrībai, no kā izgatavo veikalos pieejamos caurspīdīgos maisiņus?»
Iesaku tirgotājiem iegādāties stingrākus maisiņus, lai pircēji nebūtu spiesti ņemt vairākus.
Polietilēns ir veselībai nekaitīga plastmasa
Savukārt biedrības «Ekodizaina kompetences centrs» pārstāve dr.sc.ing. Jana Simanovska TVNET rakstīja: «Priecājos lasīt, ka iepērkoties domājat ne tikai par preces izskatu un cenu, bet arī ietekmi uz veselību un vidi.
Tirdzniecībā lietojamos plastmasas maisiņus visbiežāk izgatavo no augsta blīvuma polietilēna (HDPE).
Polietilēns ir veselībai nekaitīga plastmasa, lielākā problēma ir tā, ka maisiņu ražošanai izmanto izsīkstošos fosilos resursus un iedzīvotāji tos nepietiekami sašķiro pārstrādāšanai.
Ja maisiņi nokļūst vidē, tie noārdās ļoti lēni un var kaitēt dzīvniekiem, kas, piemēram, tos var apēst vai tajos sapīties.
Lai samazinātu resursu patēriņu, ražotāji cenšas samazināt viena maisiņa ražošanai izmantoto polietilēna daudzumu, kas negatīvi ietekmē to nestspēju: tie ir neizturīgāki.
Mazie maisiņi domāti tikai iepakošanai