Pēc premjera Valda Dombrovska (JL) iniciatīvas rīkojums pagaidām netiek virzīts tālāk. Atbildīgajiem ministriem uzdots pēc būtības izvērtēt, vai pieļaujama liela skaita koku - 76 - izciršana. No juridiskā viedokļa jāizvērtē Jūrmalas aizsardzības biedrības iebildumi.
Šlesera būve apdraud simtgadīgus kokus
JAB vēstulē premjeram raksta, ka starp apdraudētajiem kokiem ir 29 vērtīgas priedes vecumā no 100 līdz 250 gadiem.
Turklāt tas, ka šajā teritorijā nav pieļaujama vērienīga būvniecība, iznīcinot vērtīgus biotopus un priežu audzes, izriet no ekspertu atzinumiem teritorijas detālplānojuma un būvprojekta izstrādes laikā.
JAB uzskata, ka, "tikai samērojot sabiedrības intereses, krasta kāpu aizsargjoslu noteikšanas mērķi un meža zemes transformācijas iespējamās sekas ar atsevišķas privātpersonas interesēm un secinot, ka atsevišķas privātpersonas tiesībām būtu dodama priekšroka pār sabiedrības kopuma interesēm, būtu pieļaujama meža zemes transformācija krasta kāpu aizsargjoslā".
Kā brīdina nevalstiskā organizācija, ja valdība nolems atļaut transformēt meža zemi kāpu aizsargjoslā Latvijā līdz šim nepieredzēti lielā teritorijā, tas ierobežotu Ministru kabineta rīcību nākotnē. Atļaujot būvniecību šādā apmērā vienreiz, arī turpmāk nebūtu iemesla atteikt meža zemes transformāciju krasta kāpu aizsargjoslā tikpat lielā apmērā.
"Šāds lēmums sagādātu lielu vilšanos gan jūrmalniekiem, gan citiem piekrastes un arī Latvijas vidienes iedzīvotājiem un nepārprotami būtu pretrunā ar vides ilgtspējīgu attīstību," teikts JAB vēstulē, kuru parakstījuši šīs organizācijas valdes priekšsēdētājs Uldis Kronblūms, kā arī valdes locekļi Rihards Pētersons un Anna Žīgure.
Koki traucē Šleseram būvēt namu