Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Ziemassvētku dāvana manam vīrietim

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: flickr / thöR

"Ko lai uzdāvinu savam vīrietim Ziemassvētkos?! Gribētos viņu ar kaut ko palutināt. Kaut ko tādu ko viņš pats sev nekad neatļautos," klusībā prātoju, līdz manas pārdomas pārtrauca skaļš klauvējiens pie kabineta durvīm. "Pie jums atnācis klients," paziņoja salona reģistratore, tā arī līdz galam neļaujot atritināt manu ideju kamolu.

Durvīs parādījās slaids vīrietis, bišķīt pāri četrdesmit. Sejā bija vērojamas saules un vēja atstātās sekas: raupjums, nogurums, sausums. Nē, viņš nebija neglīts. Viņu pat varētu dēvēt par šarmantu. Krunciņas ap acīm bija mīlīgas. "Kāpēc vīriešiem laika zoba atstātās sekas vienmēr tiek piedotas un uzskatītas par šarma un pieredzes rādītājiem, kamēr sievietēm tas ir tas pats, kas nāves spriedums?" man klusībā radās jautājums.

"Man pie jums ir pieraksts," tembrāli zemā un vienlaikus nedrošā balsī vīrietis ierunājās. Iespējams, viņu nervozu bija padarījusi mana spītīgā klusēšana un caururbjošais skatiens. Psihologa iemaņas nekur neizmetīsi, pat ja ar laiku maini profesiju, nodomāju.

"Izģērbieties, lūdzu. Pēc sekundes būšu atpakaļ," klusi nodūcu nemanāmā, geišas tipināšanu atgādinošā gaitā izslīdot no kabineta.

"Viņš ir pierakstījies uz sejas procedūru," ar atgādinājumu piepalīdzēja administratore, demonstrējot savu neviltoto interesi par klientiem.

Dažiem cilvēkiem tiešām piemīt Šerloka Holmsa cienīgas īpašības...

Viņi ne tikai spēj pateikt, vai šis klients ir pierakstījies pirmo reizi, bet arīdzan, kad viņš ir bijis pēdējo reizi, kādu procedūru izvēlējies, kādas ir bijušas problēmas. "Eh, mūsu Ieviņai vajadzētu mainīt profesiju," nodomāju, klusi atgriežoties kabinetā.

"Kā jums šķiet, kur jūs esat atnācis? Šis nav nekāds erotiskais kabinets!" skaļi nokliedzu, ieraugot, ka manas prombūtnes laikā šarmantais kungs ir izmeties pilnīgi kails un, guļot uz vēdera,gaida manu darbošanos... "Vai jūs sagaidāt, ka es jums tagad veikšu dibena masāžu vai uzskatāt, ka jums galva atrodas dibena vietā?!" manam sašutumam nebija robežu.

"Atvainojiet, es pirmo reizi..." vīrietis apstulbis iekliedzās, ātri uzraujoties kājās un atsegdams visu savu "daili".

"Nēē! Lūdzu apģērbieties!" Manu sašutumu pārspēt vien spēja šarmantā kunga izskats: viņš vairs nezināja, kur acis likt, un viņa sejas krāsa atgādināja manas vecāsmātes vārīto boršču.

"Patiesībā mani pie jums atsūtīja mana sieva. Mums ir mūžīgais strīds, jo viņa uzskata, ka man sen bija laiks sākt rūpēties par savu sejas ādu, taču

uzskatu, ka tas ir, kā lai jums to pasaka, – vīrietim nepiedienīgi..."

"Un kurš jums teicis, ka vīrietim lietot kaut ko vairāk par skūšanās putām un losjonu ir vīrieša necienīgi?"

"Māte," klusi nomurmināja vīrietis, atklājot ainu, par kuru runāju nemitīgi. Vīrieša raksturs, īpašības, attieksme pret sievieti un dzīvi kopumā ir atkarīgi primāri no tā, kādus uzskatus viņam bērnībā būs ielikusi viņa māte.

"Ar jūsu māti es, protams, nevaru tikt galā, bet ar jūsu sejas ādu gan, viņam teicu, piebilstot, lai pirmkārt met pie malas visus tos stereotipus. "Vīrietim arī ir jākopj sava seja. Protams, ka vīrieša āda ir izturīgāka, elastīgāka un noturīgāka nekā sievietēm, par ko jāpateicas vīriešu hormoniem - tie labāk pretojas laika postošajai iedarbībai, kas sejā atstāj grumbas. Taču arī vīrieša āda bez kopšanas nevar ilgi pretoties stresa, vides, tabakas dūmu un īpaši regulārajam skūšanas kairinājumam, kas sagrauj aizsargājošo lipīdu slāni.

Vīrieši arī nesaprot, ka pēc skūšanās uz ādas uzliets losjons tikai nevajadzīgi kairinās jau tā jutīgo ādu, pēc kā metīsies visādas pumpas un sazin kas vēl. Šobrīd pasaulē arvien populārāka kļūst kosmētika tieši vīriešiem, jo arī viņiem ir jācīnās ar ādas novecošanos, tikai

nez kāpēc latviešu vīrieši pretēji ārzemniekiem to vai nu nezina, vai izturas kā pret lielo mēri,

no kā ir jāmūk ar maratona dalībnieka cienīgu ātrumu. Vai zinājāt, ka ir radīti kosmētikas produkti, kurus varat lietot gan jūs, gan jūsu sieva?"

"Nē, nezināju," klusi, nomurmināja kungs, vairāk no sevis nespējot izspiest, jo viņa seja jau bija pārklāta ar krēmu.

"Nez kāpēc es viņam uzdodu jautājumu, zinot, ka viņš tāpat nevar atbildēt," klusi pie sevis nosmēju, apzinoties, ka, iespējams, es ar savu aktīvo stāstījumu viņam arī asociējos ar māti.

"Tas arī ir viens no stereotipiem, ka dermatoloģiskā un kopjošā kosmētika ir domāta tikai sievietēm vai arī ka vīrietim jāpērk sev domāti sejas līdzekļi, bet sievietēm - savi. Ne vienmēr tā ir. Kosmētika, kurai nav aktīvas smaržvielas, ir domāta konkrētam ādas tipam, nevis noteiktam dzimumam. Līdz ar to jūs vienkārši piemeklējat sev piemērotāko atkarībā no jūsu ādas tipa. Jūsu gadījumā tā ir sausa. Ja arī jūsu sievai tāda ir,

droši varat lietot vienu un to pašu krēmu. Sanāks arī lētāk,"

viegli masējot nu jau attīrīto seju, nodevu visas savas pārliecināšanas spējas, klusībā cerot, ka tas kaut vai daļēji liks aizmirst mulsumu, kuru vēl pirms brīža piedzīvoja man pretī stāvošais kailais vīrietis.

"Šai reizei tas arī viss," nobeidzu seansu, klusi izvadot laukā savu klientu ar mazu dāvaniņu rokā – sejas krēma paraugiem -, kurus viņš un viņa sieva varēs izmēģināt mājās, vakarā pārrunājot šodien pieredzēto.

"Nez, vai kailskata aina arī tiks atstāstīta?" pie sevis gardi nosmēju, nodomājot: cik ļoti gan tie vīrieši ir stereotipu pilni, un, ja vien nebūtu mūsu, sieviešu, kas viņiem palīdzētu izdarīt īsto izvēli... Ak, ko gan viņi bez mums darītu un kādi gan viņi izskatītos?...

Pēkšņi jautājums par Ziemassvētku dāvanu man tika atņemts kā ar roku, jo atbilde bija acīmredzama. Kurš gan cits, ja ne es, klusi nočukstēju, rokās virpinādama vīriešu sejas krēma tūbiņu.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu