Dainis ir pārliecināts, ka pašvaldības amatpersonas mākslīgi rada šķēršļus viņa biznesam.
Pēc viņa domām, tādā veidā tās atriebjas par to, ka viņš ziņoja par korupciju Kapsētas pārvaldē, kas ir tiešā Aļeksejenko pakļautībā.
Aizdomas par iesaistīšanos koruptīvās darbībās bija arī par pašu Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko. Tomēr KNAB pret viņu lietu izbeidza un Aļeksejenko gada nogalē atgriezās amatā.
DAINIS, uzņēmējs, KNAB ziņotājs: - 100% pārliecināts, ka tā bija atriebība Jāņa Upīša lietā. Esmu par to pilnībā pārliecināts, jo citu argumentu tam nebija.
ANATOLIJS AĻEKSEJENKO, RD Mājokļu un vides departamenta direktors: - Ja tā būtu atriebība, tad es būtu uzrakstījis tādu rīkojumu, tikko kā atnācu uz darbu – 2. decembrī. Nekādas tādas darbības neesmu darījis, tā nav nekāda atriebība. Kāda atriebība var būt, ja tas izdots aprīļa beigās? Vienīgais bija – ievērot likuma normas, nekas vairāk
Ziedu tirgotājs plāno sūdzēties domes priekšsēdētājam par Aļeksejenko izdotā rīkojuma likumību. Tikmēr Aļeksejenko darba uzraudzītājs viņa rīcību atbalsta.
VJAČESLAVS STEPAŅENKO, RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs (GKR): - Ir angļu valodā tāds «whistleblower», ar ko apzīmē cilvēkus, kuri ir palīdzējuši tiesībsargājošām iestādēm atklāt noziegumu, kas šajā gadījumā ir noticis.
Šī darbība ir visnotaļ apsveicama, bet tas nedod nekādas preferences vai privilēģijas nepildīt uzliktos pienākumus, nemaksāt pašvaldībai pienācīgu nomas maksu un neatbrīvot telpas gadījumā, ja nomas līgums ir izbeigts. Mēs te jaucam divas lietas. Ļoti labi, ka viņam ir stingra pilsoniska pozīcija, kas palīdzēja atklāt noziegumu, par to viņam sirsnīgs paldies no visas sabiedrības, bet, ja komersants nemaksā, tad man liekas, ka departamenta direktoram bija visas tiesības izbeigt šo noslēgto nomas līgumu.