Francija, Itālija, Lielbritānija, Spānija un Vācija tādu pasākumu priekšlikumus prezentēja pagājušajā nedēļā Vašingtonā notikušajās G20 grupas valstu sanāksmē.
«Ir saprotama un plaša vēlme cīnīties pret jebkādiem anonīmiem mehānismiem», kas veicina izvairīšanos no nodokļu nomaksas un naudas atmazgāšanu, norādīja Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns.
ES dalībvalstis arī nākamnedēļ sāks sarunas par jauniem noteikumiem, kas paredzēs, ka lielajām kompānijām, kas strādā ES, ir jāpublicē katrā bloka valstī gūtie ieņēmumi, informēja Deiselblūms.
Ziņojumus par ieņēmumiem katrā valstī jau gadiem ilgi ir prasījuši aktīvisti, kas cīnās par nodokļu iekasēšanu un apsūdz lielās korporācijas par slepenu ieņēmumu novirzīšanu, nereti izmantojot fiktīvas kompānijas, uz valstīm, kur nodokļu slogs ir mazāks.
Ne visas ES dalībvalstu valdības piekrīt ierosinājumiem. Dažas norāda, ka sensitīviem uzņēmumu datiem vajadzētu palikt tikai nodokļu pārvalžu rīcībā un tos nevajadzētu publiskot.
«Domāju, ka mums nevajadzētu pārspīlēt ar šo lietu risinājumu Panamas histērijas dēļ,» paziņoja Austrijas finanšu ministrs Hanss Jērgs Šellings.