Losandželosas auto šovā Infiniti demonstrēja futūristiska sacīkšu transporta līdzekļa prototipu SYNAPTIQ.
Infiniti ieskatās motoru sporta nākotnē
SYNAPTIQ, kas pirmo reizi tika atklāts Losandželosas auto šova ietvaros notiekošajā dizaina konkursā, būtībā ir ne tikai transporta līdzeklis. Tas ir
agregātu un saskarņu kopums, kas saplūdina cilvēku ar mašīnu vienā veselā.
Konkursa tematiskā vadlīnija šogad bija «Nākotnes izjūta: kā automašīnas komunicēs ar mums 2029.gadā». Infiniti atbilde uz šo izaicinājumu bija izdomātas automobiļu triatlona sacensības, kas norit uz šosejas, bezceļu apvidū un gaisā, un atbilstošas koncepcijas sacīkšu agregāts. Triatlona pirmajā posmā tas ir kā futūristiska formula braukšanai pa gludiem ceļiem ar asfalta segumu, pēcāk to iespējams transformēt rallija automobilī, kas spēj pārvarēt sarežģītākus ceļa apstākļus, piemēram, Lielā Kanjona reljefus, un visbeidzot SYNAPTIQ kokpita konstrukcijai iespējams piemontēt spārnus un iegūt reaktīvu lidaparātu, kas spēj attīstīt līdz pat 700 jūdzēm stundā (1126 km/h) lielu ātrumu.
Jāpiebilst, ka atbilstoši koncepcijai
SYNAPTIQ kokpits neatkarīgi no vides, kādā sportists pārvietojas, paliek nemainīgs;
mainās tikai pārējās moduļu konstrukcijas detaļas. Infiniti uzskata, ka šādā veidā pilots labāk izjūt vidi, kurā atrodas, un arī pats labāk jūtas, jo mērinstrumenti un saskarnes nekad nemainās. Interesanta ir arī SYNAPTIQ sēdvietas koncepcija - pilotu ar kokpitu savieno simbiotiskā lietotāja interfeisa tehnoloģija (Symbiotic User Interface Technology jeb S.U.I.T.), kas ar sintētisku muskuļu starpniecību pilotu novieto braukšanai vai lidošanai optimālajā pozīcijā.
Protams, SYNAPTIQ un citi šāda tipa izgudrojumi ir tikai ar realitāti maz saistīta fikcija, taču kas zina - iespējams, kādā jaukā dienā zinātniskā fantastika tik tiešām būs kļuvusi par realitāti. Katrā ziņā automobiļi, kas spēj braukt paši, mums būs jau tuvākajā laikā.