Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Kā likvidēt kārpas? (2)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kārpas ir ādas bojājums, ko izraisa vīrusa infekcija jeb cilvēka papilomas vīruss. Ar to inficējas galvenokārt tiešos kontaktos. Tās liecina par pavājinātu imūnsistēmu. Kārpas organismam nenodara neko ļaunu, bet izskats var radīt psiholoģisku diskomfortu.

Kārpas parasti rodas uz bojātas ādas, kur ir nelielas plaisiņas, – uz pirkstiem, plaukstām, tuvu nagiem. Ja kārpu ir daudz, "Veselības centra 4" dermatologs Raimonds Karls iesaka stiprināt imūno sistēmu. Tam īpaši piemērota ir vasara, jo pieejami vietējie zaļumi, ogas, augļi, dārzeņi. Ja nepieciešams, papildus jālieto arī aptiekā nopērkamie kompleksie vitamīni. Der arī Wobenzym.

Lai atbrīvotos no kārpām, var izmantot bezrecepšu medikamentus (Duofilm, Wartner un citus), taču piesardzīgi. Lielākā daļa preparātu nožūstot atstāj baltu plēvīti.

Kā labu tautas līdzekli R. Karls iesaka strutenes. Tiesa, tad vajadzīga liela pacietība, rezultātu gaidot, jo auga oranždzeltenā piensula uz kārpas jāpilina bieži un ilgi.

Reizēm lieto arī citrona sulu, to regulāri pilinot uz kārpas vai ik pa sešām stundām mainot svaigas citrona šķēlītes.

Ja kārpu ir ļoti daudz, to likvidēšana jāuztic dermatologam, kam arsenālā ir arī citas metodes. Populārs veids ir piesaldēšana ar šķidro slāpekli. Nevajadzētu steigties izmantot piededzināšanu un lāzerterapiju.

Cilvēkiem ar spēcīgu imunitāti pāris nedēļās kārpas mēdz izzust arī pašas no sevis – tikpat nemanāmi kā uzradušās. Savukārt, nestimulējot imunitāti, mehāniska kārpu likvidēšana var būt neefektīva – pēc kāda laika tajā pat vietā var atkal rasties kārpas.

Komentāri (2)

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu