Kibernoziedzības attīstība radījusi īpašu interesi par ļaundabīgā koda slēpšanas metodēm gan no datoru lietotājiem, gan no drošības līdzekļiem un to izstrādātājiem. Pie šīs tēmas strādā arī daudzi speciālisti, lai pirms kiberkrāpniekiem atklātu dažādas iespējas padarīt kaitīgo kodu neredzamu un kopā ar programmatūras un aparatūras izstrādātājiem novērstu nepilnības.
Poļu pētniece Joanna Rutkovska savā lekcijā saietā Black Hat ir izskaidrojusi, kā var izmantot virtualizācijas tehnoloģiju, lai padarītu kaitniecisku kodu neatklājamu (šī tehnoloģija ieguvusi nosaukumu Blue Pill).
Black Hat saietā Microsoft izsniedza tā dalībniekiem jaunās operētājsistēmas Vista kopijas. Programmatūras ražotājs joprojām turpina lūgt atsauksmes par Windows XP pēcteci, kurš, kā paredzēts, būs plaši pieejams janvārī.
„Microsoft pēta risinājumus Windows Vista galīgajam izlaidumam, lai palīdzētu to aizsargāt pret šeit demonstrētajiem uzbrukumiem,” sacīja programmatūras izstrādātāja pārstāvis. „Bez tam mēs strādājam kopā ar saviem partneriem – aparatūras izgatavotājiem, pētot iespējas novērst Blue Pill izmantoto virtualizācijas uzbrukumu.”
Rutkovskas prezentācija piepildīja lielo Caesars Palace deju zāli līdz pēdējai iespējai, kaut gan tā notika ikgadējā drošības saieta Black Hat pēdējā dienā. Rutkovska parādīja veidu, kā radīt slepenu ļaundabīgu programmatūru, kurai viņa devusi koda nosaukumu Blue Pill. Šajā metodē izmantota Pacifica – droša virtuālā mašīna, kuru radījis mikroprocesoru ražotājs Advanced Micro Devices. Blue Pill varētu kalpot par sētas durvīm uzbrucējiem, teica Rutkovska.