Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Parunāsim par deguna skalošanu! (6)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Deguns ir viens no svarīgākajiem orgāniem, kas cilvēkiem nodrošina ievērojamu uzņemtās informācijas daudzumu. Tas uztverts gan kā pašcieņas simbols, gan kā „vārti, pa kuriem ieplūst dzīvība”, tomēr visbiežāk cilvēki sadzīvo ar savu degunu kā pašsaprotamu daļu no ķermeņa, nepievēršot tam īpašu uzmanību līdz brīdim, kad tas signalizē par veselības problēmām.

Deguna gļotādas iekaisums, plašāk zināms kā iesnas, ir tikai viens no deguna dobuma problēmu veidiem, kas apgrūtina elpošanu, mazina spēju koncentrēties, rada ožas traucējumus, galvassāpes un virkni citu neērtību. Ja deguns netiek regulāri attīrīts, veidojas labvēlīga vide dažādu infekciju izplatībai, iekaisumiem, alerģiskām iesnām, astmai un citām akūtām un hroniskām gļotādas reakcijām.

  Deguna attīrīšana gan nenozīmē tā bakstīšanu vai šņaukšanu – lai efektīvi atbrīvotos no iekaisuma mediatoriem, ieteicama deguna dobuma skalošana, kas palīdz izvadīt sakaltušas gļotas un atvieglo elpošanu.

Deguna skalošana ar sāls šķīdumu ir sena Ajūrvēdas medicīnas tradīcija, kas sanskritā dēvēta par Jala Neti - deguna tīrīšana ar ūdeni. Mūsdienās pieejami dažādi šīs metodes atvasinājumi, vairums no kuriem tikai daļēji pilda deguna attīrīšanas funkciju. Lai rezultāts būtu efektīvs, tiek izmantota speciāla deguna skalojamā kanniņa (Neti Pot), ar kuras palīdzību iespējams ne tikai ērti un vienkārši izskalot degunu, bet vienlaikus arī sekmēt garīgo un fizisko līdzsvaru, atjaunot enerģijas plūsmu un stiprināt ķermeņa dabiskos aizsargmehānismus.

Procedūra, kurā tiek izmantota deguna skalojamā kanniņa un silts sālsūdens, aizņem aptuveni 3 minūtes, un to regulāri lietojot, kļūst par tikpat pašsaprotamu higiēnas rituālu kā zobu tīrīšana.

Lai mazinātu slimību simptomus, deguna skalošanu ieteicams veikt reizi dienā, savukārt profilaktiskiem nolūkiem to vēlams darīt 2 – 3 reizes nedēļā.

Procedūrai ir arī atvēsinoša un nomierinoša ietekme uz smadzenēm, kas vienlaikus darbojas kā līdzeklis pret galvas sāpēm, bezmiegu un stresu. Pastāv uzskats, ka, veicot profilaktisku deguna apkopšanu, tiek stimulēts intelekts, attīrītas smadzeņu šūnas un attīstīta redze.

Komentāri (6)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu