Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Vai tiešām kašķis?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

- Man ir aizdomas, ka man ir kašķis. Kauns. Kā es varēju ar to saslimt? Kāpēc tas rodas, kā to ārstēt? – jautā lasītāja.

Atbild Daugavpils centra poliklīnikas dermatologs Envers Aleksandrovičs:

Šī slimība ir sastopama diezgan bieži. To izraisa parazīts – kašķa ērcīte. Veseli cilvēki inficējas no slimiem tiešu kontaktu ceļā, t.sk. dzimumceļā, ar apģērba, veļas, gultasveļas starpniecību. Ar kašķi var inficēties pirtīs, vilcienos, viesnīcās, lietojot sadzīves priekšmetus, kurus izmantojuši slimi cilvēki. Var inficēties arī no mājdzīvniekiem – suņiem, zirgiem, aitām u.c. Kašķa inkubācijas periods ilgst no divām nedēļām līdz mēnesim. Tā galvenais simptoms ir nieze, kura īpaši pastiprinās naktīs. Uz ķermeņa, pirmām kārtām, elkoņu locītavu iekšējās virsmās, starp pirkstiem, uz gurniem, vēdera parādās mazi niezoši bumbulīši. Neārstēts kašķis var izraisīt strutainu ādas iekaisumu piodermiju, ekzēmu, nātreni u.c.

Profilakses nolūkos pirmām kārtām jāievēro personiskā higiēna, nedrīkst lietot svešu gultas veļu, apģērbu, veļu. Ja parādās minētie simptomi, vērsieties pie dermatologa. Ādas nieze sastopama daudzu ādas slimību gadījumos (niezulis, neirodermīts, alerģiskais dermatīts utt.), bieži vien tā ir cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu, aknu cirozi u.c. Dermatologs noteiks pareizu diagnozi, nozīmēs ārstēšanu un palīdzēs jums ātri atbrīvoties no šīs slimības.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu