Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

KNAB aiztur Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Bērziņu, veikta kratīšana vairākos kabinetos

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas apgabaltiesā ir veiktas procesuālas darbības un aizzīmogots tiesneses Ivetas Bērziņas kabinets, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone.

Viņai gan nebija informācijas, vai tiesnese ir aizturēta. Tiesas preses pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA apstiprināja, ka procesuālas darbības veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšana notikusi vairākos Rīgas apgabaltiesas kabinetos, bet aizturēta ir tikai Bērziņa.

Bērziņa ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesnese.

LTV, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, pieļauj, ka kratīšana tiesneses kabinetā varētu būt saistīta

ar viņas pieņemtajiem lēmumiem lietā par iespējamo reiderismu

saistībā ar Vecrīgas viesnīcas «Royal Square Hotel» pārņemšanu. Tajā par aizdomās turamo atzīts afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohameds Gulami.

Likumā par tiesu varu teikts, ka

krimināllietu pret tiesnesi var ierosināt tikai ģenerālprokurors.

Tiesnesi nevar apcietināt un saukt pie kriminālatbildības bez Saeimas piekrišanas. Lēmumu par tiesneša apcietināšanu, piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai pieņem tam īpaši pilnvarots Augstākās tiesas (AT) tiesnesis. Ja tiesnesis notverts smaga vai sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, lēmums par piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai nav nepieciešams, bet 24 stundu laikā par to ir jāinformē īpaši pilnvarotais AT tiesnesis un ģenerālprokurors.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša teica, ka

KNAB šobrīd nesniegs nekādu oficiālu informāciju

par jebkādām KNAB kompetencē esošajām procesuālajām darbībām.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka apliecina, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir sācis kriminālprocesu pret kādu tiesnesi.

Prokuratūra neatklāj tiesneša vārdu

un par kādiem Krimināllikuma pantiem lieta sākta. Jautājumus par izmeklēšanu var komentēt tikai procesa virzītājs - KNAB.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gadā tiesnese skatījusi Valsts nekustamā īpašuma aģentūras bijušā ģenerāldirektora Jāņa Mottes prasību pret Tieslietu ministriju par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu. Viņas lietvedībā arī bijusi prasība, kas celta pret bijušajiem «Parex bankas» īpašniekiem Viktoru Krasovicki un Georgiju Krasovicki, kurā banka lūgusi atzīt par spēkā neesošu viņu noslēgto dāvinājuma līgumu.

Bērziņa savulaik strādājusi arī Jūrmalas tiesā un tur skatījusi krimināllietu, kurā par bezdarbību bija apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Jau ziņots, ka

nesen parādījās informācija par citas tiesneses iespējamām nelikumībām.

Uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu un krāpšanu no amata tika atstādināta Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnese Tatjana Bormane, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma». Kā liecināja «Panorāmas» rīcībā esošā informācija, lietā varētu būt iesaistītas vēl divas bijušās tiesu sistēmas darbinieces, savukārt dokumentu viltošana, iespējams, saistīta ar fiktīvām darba nespējas lapām.

Kā iepriekš norādīja tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva, Bormane ir atstādināta no amata pienākumu pildīšanas, pamatojoties uz likumu «Par tiesu varu», saistībā ar 29.septembrī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ierosināto kriminālprocesu, pamatojoties uz Krimināllikuma pantiem, kuros ir paredzēta atbildība par krāpšanu un dokumentu viltošanu.

Šo lietu izmeklē KNAB.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu