Bet priekšstats par jaunieti rodas ne tikai klātienes intervijā, bet arī no tā, kā potenciālais darbinieks pasniedz sevi citos komunikācijas kanālos (gan CV saturs un noformējums, gan komunikācija sociālajos tīklos u.c.)
2) Esmu vidēji liela uzņēmuma vadītājs, vēlējos jautāt pēc padoma sakarā ar jaunu darbinieku meklēšanu. Pašlaik organizēju darba intervijas konkrētam amatam, taču man tajā nav pilnīgi nekādas pieredzes. Kā labāk noskaidrot un kādus jautājumus uzdot, lai saprastu, vai intervējamais ir atbilstošs pretendents amatam?
Tas ir intervētāja profesionalitātes jautājums. Ja atlasi veic cilvēks, kas ikdienā nestrādā ar personāla vadības jautājumiem, noteikti vajadzētu piesaistīt profesionāļa palīdzību, kurš spēs novērtēt kandidāta potenciālu. Tas noteikti atmaksāsies ilgtermiņā.
Pirms atlases uzsākšanas ir skaidri jānodefinē meklējamā darbinieka profils, lai konstatētu, kādas kompetences (personības iezīmes un profesionālās zināšanas) ir nepieciešamas attiecīgā amata veikšanai. Tad arī būs skaidrs, vai attiecīgajam amatam ir nepieciešama iepriekšēja darba pieredze, kaut neliela. Varbūt kandidāts var būt bez pieredzes un spēs ātri apgūt vajadzīgās iemaņas un zināšanas. Vēlos vērst uzmanību, ka tikpat svarīgi kā profesionālās zināšanas ir jāizvērtē personības atbilstība uzņēmuma vai struktūrvienības vērtībām un korporatīvajai kultūrai. Ja kandidāts nespēs pieņemt esošās uzņēmuma vērtības, tad produktīva sadarbība nesanāks, lai arī cik spējīgs viņš būtu profesionāli.
3) Sveiki! Es esmu sekretāre ar 4 gadu pieredzi. Nesen mani pieņēma jaunā darba vietā, taču darba pārrunās biju sastāstījusi nedaudz vairāk kā zinu un māku. Ko man darīt – atklāt, ka tomēr nemāku kaut ko izdarīt, vai turpināt blefot?