/nginx/o/2018/07/14/9046020t1h2c77.jpg)
Nigērijas pilsētas Lagosas piekrastē atrodas tūkstošiem graustu, kuros dzīvo ap 100 000 nigēriešu. Par vietējo cerības stariņu uz labāku nākotni kļuvusi nesen uzbūvētā peldošā skola, raksta «Reuters».
Piramīdas formas plostveidīgajā būvē ir gana vietas, lai tur zinības vienlaikus apgūtu līdz 100 skolēnu.
Peldošā skola būvēta no turpat apkārtnē atrastiem kokmateriāliem, un uz ūdens to tur simtiem plastmasas mucu. Tās radītāji ir pārliecināti, ka konstrukcija ir gana stipra, lai izturētu arī skarbākus laika apstākļus.

Skoliņa darbojas no ziedojumiem un vietējiem bērniem piedāvā bezmaksas izglītību. Bērnu vecāki lielākoties iztiku pelna ar zveju. Lagosā patlaban mitinās 21 miljons iedzīvotāju, un trūcīgākajos rajonos trūkst stabilas elektrības un ūdensapgādes.
Peldošās skolas radītājs ir nigēriešu arhitekts Kunle Adejemi. Viņš skaidro, ka peldošā ēka būvēta tā, ka var pārciest gan negaisu, gan plūdus, kas šo reģionu piemeklē gana bieži un rada nopietnus postījumus jau tā sliktā stāvoklī esošajai piekrastes apbūvei.

Skolas būvniecībai bija nepieciešami trīs gadi. Skolēni par neparasto mācību iestādi ir sajūsmā un saka, ka interesantā vide esot papildu stimuls mācīties.