Bauskas rajona bērnu un jauniešu svētki «Lidojums nezināmajā» ikvienam ļāva piedzīvot plašu emociju gammu.
Režisores Lilitas Lauskinieces veidotos tradicionālos svētkus Rundāles pils pagalmā sestdien, 3. jūnijā, bija plānots atklāt ar planieristiem un daudz jo daudz krāsainiem baloniem. «Mainīgo laika apstākļu dēļ rīdzinieki baidījās riskēt,» skaidroja režisore. Taču tas netraucēja ikvienam izjust lidojumu gan dvēselē, gan miesiskās baudās.
L. Lauskiniece sacīja: «Šogad akcentu likām uz eksotisko daļu. Programmā bija indiešu, čigānu un latīņamerikāņu dejas. Aicināju svētkos iesaistīties dažādas organizācijas.» Sevi prezentēja Bērnu un jauniešu uzticības tālruņa 8009000 organizācija. Pārstāvji mudināja jaunatni uz atklātību, rosināja zvanīt un runāt par dažādiem priecīgiem un arī skumjiem notikumiem. Klātesošie ieguva informāciju par dzīvnieku patversmes «Labās mājas» būvniecību. Biedrības pārstāve Linda Zirdziņa ieteica ielūkoties interneta mājaslapā un iedrošināja zvanīt problēmsituācijās. Piemēram, ja kaimiņos pret dzīvnieku neganti izturas.
Pasākumu vērot bija ieradušies daudz dažādu vecumu skatītāju: vecmāmiņas ar mazbērniem, mazulīši, kuri, guļot un sēžot ratiņos, klausījās, kā uzstājas Rundāles pagasta teātra studija «Savējie», «Popielas 2006» uzvarētāji, Īslīces vidusskolas līnijdejotāji, deju grupa «Reveranss», Īslīces vidusskolas jaunie aktieri, vokālā studija «Saulīte» un Saulaines bērnudārza audzēkņi. Izsalkums nebija jāpiedzīvo. Indiešu ēdienu restorāns «Rama» no Rīgas aicināja nogaršot neparastu maltīti. Lielākā piekrišana bija papadamam – Indijas maizei, kas cepta no zirņu miltiem. Dažiem ēdējiem, kuri izmēģināja sabdži – dārzeņu sautējumu –, nebija pierasta tā īpatnējā garša. Bērni našķējās ar džaganathu, taukos vārītu saldumu, un garudu, kas gatavota no saulespuķu sēklām.
Jaunas meitenes steidza izmantot lielisko izdevību apgleznot seju ar Indijas make-up «Gopi – dots», kas labvēlīgi ietekmē tā valkātāju. Baušķeniece Džeina Buša seju izvēlējās rotāt ar krāsainu vijīgu ziedu motīvu. Dažiem saistoši šķita iegādāties ājurvēdiskās tējas, dabisko kosmētiku un tipiskas indiešu rotaslietas.
«Bauskas Dzīve» sarunājās ar Krišnas apziņas kustības piekritēju Indranudžu, kurš skaidroja indiešu deju priekšnesumus: «Rīgā darbojas studija «Alegria». Tajā pulcējas ļaudis, kurus saista interese par indiešu dejām. Katra tā ir savs stāsts, kas ar kustībām tiek atainots. Centāmies parādīt indiešu kultūras, nevis reliģijas tradīcijas, jo to lielākai daļai cilvēku ir grūti uztvert un pieņemt. Piemēram, ēdināšana ir daļa no vēdiskās medicīnas –, nelietojot gaļu, cilvēks tāpat būs paēdis.»
Neparastākā bija Nātaradžas zobenu deja. Nātaradža aicināja publiku izjust asas emocijas, lūdza apsēsties ap viņu un kopā ar dēlu Rasaradžu demonstrēja seno kustību mākslu, prasmīgi virpinot pa gaisu zobenus. Rundāliete Natālija ar mazajiem puisēniem Oļegu un Juriju katru gadu ir aktīvi šī bērnu pasākuma atbalstītāji. Zēniem šoreiz īpaši patikuši eksotiskie putni, kurus bija atvedusi Anita Maldute no Rundāles pagasta. Savukārt baušķenieci Līgu neieinteresēja indiešu izklaides, tās viņai šķitušas pārāk svešas.
Meiteņu ovāciju apbārstīts, uz skatuves kāpa dziedātājs Lauris Reiniks. Viņš saulaino svētku dienu noslēdza ar dziesmām, kas domās ļāva lidināties līdzi siltajam vasaras vējam un ar smaidu sejā doties mājās.