Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Junkurs atsakās no deputāta mandāta, paverot ceļu uz Saeimu Āboltiņai (1062)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: LETA

12.Saeimā no «Vienotības» saraksta ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta, tādējādi paverot ceļu uz Saeimu «Vienotības» līderei, Kurzemē uzreiz aiz strīpas palikušajai Solvitai Āboltiņai. Junkurs no Saeimas deputāta mandāta atsakoties, jo esot saņēmis darba piedāvājumu ārpus Latvijas.

Ziņa papildināta

Kā skaidroja Saeimas Preses dienestā, deputāts nevar atteikties no mandāta, pirms viņš to ir saņēmis. Proti, vispirms Junkuram būtu jānodod deputāta svinīgais solījums un tikai tad viņš varētu mandātu nolikt. Ja Junkurs uz 12.Saeimas pirmo sēdi neieradīsies, tad tas nenozīmēs, ka viņa mandātu varētu saņemt kāds cits.

Junkurs paziņojumā masu medijiem norāda, ka jau pirms vēlēšanām viņš esot apzinājies, cik mazas ir iespējas viņam tikt ievēlētam Saeimā, tāpēc vasarā sācis apzināt dažādas darba iespējas. Tagad, saņēmis, pēc paša domām, nepamatotus apvainojumus, viņš nolēmis pieņemt izteikto piedāvājumu strādāt ārpus Latvijas.

Junkurs atklājis, ka

uzņēmums, kura darba piedāvājumu viņš pieņēmis, atrodas Honkongā un nodarbojas ar importa preču atmuitošanu.

Uzņēmumam paplašinoties, tiekot plānots izvērst sadarbību ar Eiropas Savienības un Skandināvijas valstīm, un uzņēmuma attīstības veicināšana šajā virziena būšot viens no viņa pamatuzdevumiem.

Cimdars: Saeimā var iekļūt Āboltiņa

Noliekot 12.Saeimas deputāta mandātu Jānim Junkuram («Vienotība»), uz iekļūšanu Saeimā var pretendēt nākamais attiecīgo partiju pārstāvošais kandidāts, kurš balotējies tajā pašā vēlēšanu apgabalā, šajā gadījumā - Solvita Āboltiņa, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Viņš gan norādīja, ka Junkurs savu iesniegumu par mandāta nolikšanu šobrīd var iesniegt nevis CVK, bet gan 12.Saeimai. Tas nozīmē, ka viņš savu mandātu varēs nolikt tikai pēc tam, kad 12.Saeima jau būs sākusi savu darbu.

«Vēlēšanu likums neparedz situāciju, kā rīkoties cilvēkam, kurš vēlas nolikt deputāta mandātu, vēl nesagaidot Saeimas darba sākumu, taču tas izriet no dažādām citām normām,» sacīja Cimdars.

Atvainojas vēlētājiem

«Uzskatu, ka mans lēmums ir koleģiāls attiecībā pret partijas biedriem un godīgs arī pret vēlētājiem,» raksta Junkurs. Viņš arī atvainojas tiem vēlētājiem, kuriem viņa pieņemtais lēmums vai izskanējušās runas ir likušas šaubīties par izvēli, vēlēšanās balsojot par «Vienotību» un viņu kā deputāta kandidātu. Neskatoties uz lēmumu atteikties no Saeimas deputāta mandāta, Junkurs joprojām palikšot uzticīgs «Vienotībai» un tās ideāliem, iespēju robežās cenšoties sniegt atbalstu «Vienotībai» un tās iniciatīvām Kurzemē.

Junkura vērtējumā, pēc Saeimas vēlēšanām ir izskanējušas dažādas spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi par apstākļiem, kādos viņš tika ievēlēts Saeimā, un dažādi vērtējumi par viņa tiesībām pildīt Saeimas deputāta amata pienākumus. Kā ziņots, pēc vēlēšanām Junkurs saņēma partijas biedru kritiku par to, ka īstenojis individuālu un ar partiju nesaskaņotu vēlēšanu kampaņu, kas ļāvusi viņam iekļūt Saeimā un kas rada draudus, ka «Vienotība» var būt pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus, tādējādi zaudējot ievērojamu valsts finansējumu partijai.

Junkurs 12.Saeimas vēlēšanās kandidēja no «Vienotības» saraksta Kurzemes apgabalā,

pēc plusu un svītrojumu saskaitīšanas apsteidzot partijas līderi Solvitu Āboltiņu, kura šajā vēlēšanu apgabalā palika uzreiz «aiz strīpas». Junkurs, startējot no 10.pozīcijas, apsteidza arī politiķi Intu Dālderi un «Vienotības» sarakstā ierindojās otrajā vietā.

Junkuram, tāpat kā vairākiem citiem «Vienotības» deputātu kandidātiem, partijas iekšienē tiek pārmesta ar partiju nesaskaņota individuālā vēlēšanu kampaņa.

Junkurs pēc vēlēšanām parlamentā nebija manīts, un saviem kolēģiem ziņojis, ka ir saslimis. Šajā laikā Junkurs par neattaisnotu Saeimas sēžu kavēšanu zaudēja 40% no darba algas.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu