Vai bijis tieši tā, vai ar niansēm, taču šāda versija atbilst Jaundžeikara un viņa vecāko biedru izpratnei, ka, pirmkārt, informācija ir vara, otrkārt — vara ir tās turētāju īpašums, treškārt — likums ir tikai līdzeklis varas izmantošanai savās privātajās interesēs.
Visvērienīgāk šie, ja tā var teikt, politikas principi izpaudās 9.Saeimas laikā, kad oligarhiem gandrīz nedalīti piederēja vara — Saeimā un valdībā nomācoši dominēja Šķēles «oranžie», Lemberga «zaļie zemnieki» un Šlesera «mācītāji». Bet viņu principu kulminācija (un, kā vēlāk izrādījās, viņu varas norieta sākums) bija tā dēvētie drošības iestāžu likumu grozījumi 2007.gadā jeb mēģinājums reizi par visām reizēm pārņemt varu pilnībā, pakļaujot sev arī drošības un izmeklēšanas iestādes.
«Vienreiz ir jābūt pateiktam, kas un ko kontrolē,» paziņoja tolaik Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs un arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas loceklis Jaundžeikars, kas bija viens no galvenajiem šīs oligarhu specoperācijas izpildītājiem.
Drošības dienestu privatizācija neizdevās — pret to nostājās Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas sabiedrība un mūsu sabiedrotie NATO. Bet attieksmi pret varu Jaundžeikars parādīja arī mazākās lietās, piemēram, nodēvēdams par «provokāciju» sava dēla aizturēšanu, kurš bija sēdies pie stūres narkotiku reibumā, par ko tiesa beigu galā piesprieda viņam sodu, un prasīdams izmeklēt, kas un kāpēc to darījis. (Ceļu policists tiešām saņēma sodu, un tagad šķiet ironiski, ka — par ierobežotas piekļuves informācijas izpaušanu trešajai personai.)