Nē, ne mirkli! Protams, uznāk čīkstēšanas brīži, kad paskaties apkārt uz ekonomisko situāciju, aizvien biežāk pavadi draugus uz ārzemēm... Tu domā - cik ilgi vēl? Bet tad es metos dejā, kas mani no jauna uzlādē un dod spēku, milzu enerģiju! Deja šo pesimismu un negatīvismu likvidē, un tu atkal smaidi!
Ja atgriežamies pie latviešiem un eksotiskajām dejām...
Laikam jau latvietim ir jāsalauž savs fiziskais stīvums, kas patiesībā daudz nāk no prāta. Mēs jau vienmēr kā tauta esam bijuši diezgan lieli burta kalpi – kā teiksi, tā darīšu! Ja es dejotāju nolieku taisni, viņš perfekti dejos tikai taisni... Mums grūti ir improvizēt. Tas aukstums ir jāizkausē, jāielaiž iekšā šī dzīvā uguns!
Mums tās nekaunības pietrūkst! Tomēr no otras puses mēs lieliski protam pielāgoties, tas nozīmē, ka neatlaidīgi varam iemācīties jebko!
Katram cilvēkam ir sava deja!
Lai gan pārzini visas dejas, flamenko kurpes tomēr tev visērtākās...
Jā, jau bērnībā, atceros, tiklīdz izdzirdēju spāņu vai čigānu ritmus, man gaisā sacēlās spalvas, kuras tobrīd man nemaz vēl neauga. Diemžēl Latvijā nebija iespējas nekur šādas dejas apgūt, tāpēc nācās vien savu enerģiju izlikt tautas dejās un aerobikā. Jā, flamenko man ir viskaislīgākais enerģijas kultivēšanas veids. Sevis apzināšanas.
Kāda ir tava dejas definīcija?
Deja, tāpat kā jebkura māksla, dziesma, ir enerģijas kopums, kas rāda un rada dzīves identitāti un visumu sevī. Nevis dejā ir enerģija, bet pati deja ir enerģija – seksuālā, radošā... Piemēram, ja skaties uz divām gleznām, izjūti, ka viena tevi pievelk, tu lasi to enerģiju, bet cita tevi pat atgrūž. Tāpat ir dejā, kad skaties uz dejotājiem. Dejotāji ir kā akumulatori, kas informācijas lauku uzsūc, laiž caur savu ķermeni un nodod skatītājam. Un tas ir dievišķs talants!