Jau ziņots, ka vairāki EP Ārlietu un Aizsardzības komiteju deputāti septembra sākumā nosūtījuši vēstuli Rompejam un Olandam, kurā aicina atrast konstruktīvu un pozitīvu risinājumu karakuģu «Mistral» izmantošanai Eiropas aizsardzības vajadzībām.
Savukārt bijušā NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena vietnieka palīgs politiskajos jautājumos Džeimss Apaturajs atzina, ka Krievijai paredzētie Francijā būvētie «Mistral» karakuģi ir pārāk dārgi, lai tos iegādātos NATO dalībvalstis.
Apaturajs norādīja, ka ir diezgan skaidrs, ka Kremlis Elizejai nav devis citu variantu, kā pagaidām apturēt kuģu piegādi, taču pati NATO šos kuģus nevar iegādāties, jo kā aliansei tai nepieder gandrīz nekas.
«Vai NATO dalībvalstis varētu tos iegādāties? Jā, protams, jo šie jautājumi ir katras dalībvalsts pārziņā, taču manā rīcībā nav informācijas, ka kāda valsts to grasās darīt, jo, būsim atklāti, «Mistral» kuģi ir diezgan dārgi,» sacīja Apaturajs.
Jau ziņots, ka Francija 2011.gadā piekrita pārdot Krievijai par 1,2 miljardiem eiro divus modernus helikopteru bāzes kuģus. Pirmais no tiem būtu jāpiegādā oktobrī vai novembrī, otrs - 2015.gadā.
Septembra sākumā Parīze paziņoja, ka aptur pirmā karakuģa piegādi, jo «nav īstie apstākļi», lai kuģi piegādātu. Kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklāja, ka Parīze pieņēmusi šādu lēmumu, ieklausoties starptautiskās sabiedrības spiedienā. Tiesa, drīz pēc tam mediji, atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņoja, ka rīkojums pārtraukt šo kuģu būvniecību nav dots.
Francijas prezidents Fransuā Olands vispirms izteicās, ka Francija piegādās Krievijai karakuģus «Mistral» tikai tad, ja Ukrainā būs iestājies miers, bet drīz pēc tam paziņoja, ka galīgo lēmumu pieņems līdz oktobra beigām.