Un mēs vienkārši redzam, ka šāda normatīvā akta rezultātā pakalpojumi ne tikai pāriet uz privāto sektoru, bet arī pārceļas no perifērijas uz Rīgu.»
Belēviča jaunradei atstāt slimnīcas neziņā, cik tām dos naudu, tikpat radoši atbildēja Austrumu slimnīca, kuras paspārnē ir
Latvijas Onkoloģijas centrs: tas sadalīja iepriekšējā gada kvotu pa mēnešiem un izsludināja īso pieteikšanos. Lēmums vēža slimniekos izraisīja paniku,
un tie saskrēja Onkoloģijas centrā bailēs, ka netiks pie dzīvībai vajadzīgajiem izmeklējumiem.
Cilvēki tika padarīti par ķīlniekiem Belēviča un slimnīcas attiecību kārtošanā. Onkoloģijas centra vadītājs atzīst, ka tā bija kļūda. Bet nu, kas izdarīts, izdarīts, tagad nākamais cilvēku pieplūdums gaidāms 21.martā.
VIESTURS KRŪMIŅŠ, Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centra galvenais ārsts: «No kļūdām, protams, mācās. Tāpēc es saku, ka mēs tagad skatāmies, kā labāk veikt šo procesu, mēs atvērsim to nākamo pierakstu, es nevaru pateikt, bet marta beigās, kad atvērsim atkal pierakstu, tad es saprotu, ka tas būs pieraksts uz visu gadu.»
Kvotu problēmu Onkoloģijas centrs risina radoši un tos pacientus, kuriem izmeklējumus vajag ātrāk, vienkārši liek slimnīcā, lai gan īsti tam nepieciešamības nav.
Viņus neārstē, bet tikai izmeklē.
VIESTURS KRŪMIŅŠ, Onkoloģijas centra galvenais ārsts: «Un, tad, ja ir vajadzīga precizēšana, tad mēs ļoti nākam pretī. Jo stacionārā to varētu izdarīt ātrāk. Protams, būtu ļoti skaisti, ja pacients atnāk pie ķirurga uz pieņemšanu, viņam ir jau gatava mapīte. Lūk, man ir kuņģa vēzis, man ir datortomogrāfija. Te man ir viss tas, un mēs viņu smuki ierakstām rindā, izplānojam operāciju. Bet mums bieži jādara, ka mēs paņemam pacientu, lai tas process notiktos ātrāk, stacionārā, nepieciešamos papildu izmeklējumus ņemam stacionārā.»