Saņemtajā iesniegumā ENAP arī minēts, ka «pēc Islandes pilsoņa liecībām Miķelsons kopā ar Islandes personām ir pieprasījuši šim Islandes pilsonim darīt visu, lai panāktu izlīgumu tiesvedībā Latvijā starp ASV reģistrēto uzņēmumu «Menard Port LLC» un 28 Latvijas juridiskām un fiziskām personām, samaksājot Miķelsona pieprasītos 5,3 miljonus eiro, pretī apņemoties nesākt nomelnošanas kampaņu Islandē. Izteiktos draudus ar izspiešanas pazīmēm apliecina e-pasta korespondence un citi materiāli».
Kā paskaidroja Miķelsons, šī informācija ir pilnīgi safabricēti izdomājumi, advokāts nevienam nav prasījis norādītos naudas līdzekļus, kā arī savā uzdevumā citiem nav lūdzis to darīt.
«Acīmredzot procesuālie oponenti nejūtas pārliecināti tiesvedībā un vēlas turpināt izdarīt spiedienu caur «švaki» safabricēto kriminālprocesu, kuram pamatā nav neviena reāla nodarījuma,» saka Mikeļsons.
Viņš papildina, ka viņa rīcībā nav un nekad nav bijuši nelikumīgi iegūti dokumenti.
LETA jau ziņoja, ka ENAP, pamatojoties uz «NP Foods» grupas valdes priekšsēdētāja Rolanda Gulbja iepriekš iesniegto iesniegumu, lēma sākt kriminālprocesu saistībā ar Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret «NP Foods» un vēl citiem 24 Latvijas uzņēmumiem, savā darbībā izmantojot metodes, kurām esot reiderisma pazīmes.
Iepriekš aģentūrai LETA VP apstiprināja, ka kriminālprocess par iesnieguma faktu ir sākts pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas, kas paredz sodu par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.