«Saistībā ar to, ka viņš ir iespējamais viceprezidents, kurš būs atbildīgs par sociālo dialogu, tas ir viens no jautājumiem, kuru mēs viņam prasīsim. Protams, tiks runāts arī par separātiskajiem, citādi tos nevaru nosaukt, izteikumiem par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas. Šo frāzi var attaisnot kā neveiklu komunikāciju, taču tā aizvainoja vairākus EP deputātus, ne tikai no mūsu sociāldemokrātu grupas. Viņš joprojām pats par šo jautājumu nav izteicies. Tas ir nopietni,» uzskata Mamikins.
Savukārt EP deputāte Iveta Grigule (ZZS) aģentūrai LETA atzina, ka lūgusi viņas pārstāvēto Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropas grupu (EFD) un tās līderi Naidželu Faridžu saudzēt Dombrovski viņa uzklausīšanas procedūrā EP.
«Esmu lūgusi Dombrovska kungu nemocīt, jo viņš ir labākais šobrīd pieejamais Latvijas kandidāts. Neskatoties uz to, ka pati esmu Dombrovski daudz kritizējusi, pašlaik viņu tiešām objektīvi vērtēju kā labāko iespējamo variantu Latvijai. Ja nebūtu Dombrovska, viņa vietā nāktu ne tādi,» izteicās Grigule.
Visas EK kandidātu uzklausīšanas, tostarp Dombrovska, tiks pārraidītas tiešraidē EP tīmekļa vietnē.
Jau ziņots, ka EK nākamais prezidents Žans Klods Junkers paziņojis par komisāru portfeļu sadalījumu jaunajā komisijā, kurā Dombrovskim ticis viens no viceprezidenta amatiem.
No sešiem viceprezidentu amatiem četri tikuši bijušajiem premjeriem - Dombrovskim, Jirki Katainenam (Somija), Andrusam Ansipam (Igaunija) un Alenkai Bratušekai (Slovēnija), pārējie divi amati tikuši Kristalinai Georgijevai no Bulgārijas un Fransam Timmermansam no Nīderlandes.