Savukārt Valsts kanceleja tuvāko nedēļu laikā iesniegs priekšlikumus pārmaiņām, lai izslēgtu tādas situācijas kā ar bijušo tās juristu Ivaru Mēkonu.
Viņš stājās advokātu birojā, kas piedalījās daudzmiljonu procesā pret valsti. Bet iepriekš tajā pašā lietā viņš deva padomus valstij.
«Šobrīd likums neregulē tās situācijas, kad valsts amatpersona aiziet strādāt vai gūst labumu no kādas fiziskas personas vai biedrības. Šie ierobežojumi ir vērsti tikai uz komercsabiedrībām», atzīst KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītājs Andris Donskis.
Savulaik pie amatiem Latvijas lielākajās farmācijas kompānijās tika vadošas veselības ministrijas amatpersonas, bet Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane dažus mēnešus pēc amata atstāšanas sāka strādāt uzņēmumā «Latvijas Gāze»,
saistībā ar kuru valdībā valdībā bijis daudz diskusiju. Šobrīd nākamās darbavietas ierobežojumi tikpat kā neskar cilvēkus, kuri ir tikai gatavojuši lēmumus vai snieguši padomus. Tomēr tādas pārmaiņas likumā nesolās būt ne ātras, ne vieglas.
«Vispārējais ierobežojums prasa ilgāku diskusiju, lai mēs atrastu labāko līdzsvaru: no vienas puses, uztaisīt regulējumu, ko nevar apiet vai ko būtu grūti apiet, no otras puses, lai būtu samērīgs ar to, ko mēs vienam cilvēkam varam uzlikt kā ierobežojumu,» saka Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.
Valsts kancelejas pētītā ārvalstu pieredze liecina par dažādu pieeju.
Ir valstis, kur nav nekādu ierobežojumu, citur – no viena līdz pat pieciem gadiem.