Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) šaubās, ka strādās ministra amatā Māra Kučinska (ZZS) vadītajā valdībā. Viņķeles vārds ir skaļi izskanējis gan kontekstā ar izglītības, gan labklājības ministra amatu, tomēr, piemēram, izglītības ministra amatā viņai liedzot nonākt iebildumi no «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), par kuru iekļaušanu jaunajā valdībā «Viņķeles sešinieks» ultimatīvi iestājās politisko konsultāciju laikā.
Viņķele šaubās, ka strādās Kučinska valdībā; nokļūšanai izglītības ministra amatā iebilstot VL-TB/LNNK
Viņķele apliecināja, ka Kučinskis viņu bija uzrunājis saistībā ar izglītības ministra amatu. Politiķe uzsvēra, lai strādātu šajā amatā un paveiktu iecerēto, jābūt partijas atbalstam. Līdzīgi ir arī ar labklājības ministra amatu - lai īstenotu plānotus uzdevumus, nepieciešams partijas atbalsts un arī premjera vēlme aicināt uzņemties šo amatu. Viņķele jau iepriekš bija labklājības ministre, tāpēc viņai esot nepieciešamā pieredze šim amatam.
Taujāta, vai partija viņu atbalsta kādam no šiem amatiem, Viņķele pauda, ka frakcija vēl nav vienojusies par kandidātiem uz šiem amatiem. Par to plānots lemt pirmdien, 1.februārī. Vienlaikus Viņķele atzina, ka nevērtē augsti varbūtību, ka strādās Kučinska valdībā.
Neoficiāli izskanējis, ka iebildumi pret Viņķeles kandidatūru izglītības un zinātnes ministra amatā varētu būt arī koalīcijas partneriem - nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK. Viņķele šīs valdības veidošanas procesā iestājusies par šī politiskā spēka dalību koalīcijā, tomēr viņai neesot solīts atbalsts kā kandidātei uz izglītības un zinātnes ministra amatu.
Veidojot pašreizējo valdību, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile bija gatava virzīt Viņķeli parlamentārā sekretāra amatam, tomēr tas raisījis atsevišķu partijas politiķu, tostarp bijušās ministres Inas Druvietes (V), iebildumus. «Pēc pārdomām ministre nolēma, ka labāk izvairīties no divu pušu pretnostatījuma izglītības nozarē laikā, kad ir jāveic dažādas reformas,» žurnālistiem toreiz teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Viņa gan akcentēja, ka Seilei nebija uzstādījuma kādu pieņemt vai nepieņemt šajā amatā.
Koalīcijas partneri šonedēļ vienojušies par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, līdz ar to pašlaik zināms teju viss topošās valdības sastāvs. Pašlaik neskaidrības ir tikai par trīs «Vienotības» ministriem - izglītības un zinātnes, ekonomikas un labklājības -, par ko partija plāno lemt pirmdien, 1.februārī. Kā ticamākais izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts tiek minēts Kārlis Šadurskis, kurš savulaik jau ieņēma šo amatu. Savukārt kā ekonomikas un labklājības ministru amata kandidāti tiek minēti pašreizējais Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens, finanšu ministrs Jānis Reirs, kā arī Viņķele. Tāpat netiek izslēgta iespēja izvērtēt arī citas kandidatūras.