Dulevska arī norādīja, ka no TV5 slēgšanas ieguvēji būs pārējie krievu valodā raidošie kanāli. «Jautājums, vai šī nauda paliks Latvijā, vai aizies uz Londonā vai Zviedrijā reģistrētiem kanāliem krievu valodā.»
«Jebkurā gadījumā samazināsies Latvijā ražotais saturs krievu valodā, un tas ir vērtējams negatīvi,» uzsvēra Dulevska.
Ēķis: slēdzot TV5, tiks zaudēta iespēja uzrunāt noteiktu daļu krievu auditorijas
Savukārt LNT dibinātājs Andrejs Ēķis uzsvēra, ka, slēdzot televīzijas kanālu TV5, tiks zaudēta iespēja uzrunāt noteiktu daļu Latvijā dzīvojošās krievu auditorija.
Viņš pauda, ka šādā veidā tiek mēģināt uzlabot kompānijas «MTG TV Latvia» finanšu datus, nepadomājot, ka tādējādi tiek zaudēta auditorija.
«Manā skatījumā būtu tikai pareizi, ja šo kanālu pārņemtu Latvijas Televīzija, un tādā veidā valsts iegūtu iespēju uzrunāt krievu auditoriju. Skaidrs, ka tāda vieta tukša palikt nevar.
Ja TV5 nišu nepārņems Latvijas Televīzija, to noteikti izdarīs kāds no Krievijas propagandas kanāliem,»
Tāpat viņš atzina, ka, lai gan MTG īpašumā ir arī krievu valodā raidošais kanāls TV3+, tajā «nav nekā no analītiskajiem raidījumiem».
«Bet MTG dara, kā grib, un tur neko izdarīt nevar,» piebilda Ēķis.
Kā ziņots, finansiālu apsvērumu dēļ «MTG TV Latvia» pieņēmusi lēmumu 31.martā pārtraukt kanāla TV5 darbību.
Kā vēsta uzņēmumā, TV5 līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidoja informatīvo saturu krievu valodā, taču krievu valodā raidošo kanālu tirgus ir ļoti piesātināts un Latvijā ražota satura izmaksas ir augstas, tāpēc, konkurējot ar retranslēto televīzijas saturu un nesaņemot nekādu atbalstu nacionālā satura veidošanai krievu valodā, TV5 jau ilgāku laiku strādā ar ievērojamiem zaudējumiem.
«Lai mazinātu AS «Latvijas Neatkarīgā televīzija» zaudējumus, šis lēmums bija jāpieņem,» sacīja «MTG TV Latvia» vadītāja Baiba Zūzena.
AS «Latvijas Neatkarīgā televīzija», kam pieder kanāli LNT, TV5 un «Kanāls 2», strādā ar zaudējumiem kopš 2009.gada.
2013.gadā uzņēmums apgrozīja 8,167 miljonus eiro, bet strādāja ar 2,745 miljonu eiro zaudējumiem. 2014.gadā uzņēmums apgrozīja 8,478 miljonus eiro, bet sasniedza 1,701 miljonu eiro lielus zaudējumus.