Pretī ziņojums sola «jaunu nozīmīgu nodokļu plūsmu» un «augsti atalgotas jaunas darbavietas». Par naudas atmazgāšanas risku, kas Latvijā jau pašlaik ir augsts, un kaitējumu valsts reputācijai tajā nav ne vārda.
Dombrovskis skaidro, ka ziņojuma vienu, akadēmisko, daļu pētnieki esot veidojuši neatkarīgi no finansētājiem, bet otra tapusi pētnieku un nozaru partnerības režīmā ar nosacījumu, ka vēstījums pārstāv visas tās spēlētāju intereses. Tieši tādi arī esot ieteikumi finanšu pakalpojumu eksporta attīstīšanai.
Līdzīgs priekšlikums, kas ieguvis apzīmējumu «Latvijas ofšorizācija», neilgi pirms foruma Mālpilī nonāca Saeimā. To aizstāvēja Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks.
Parādnieks Re:Baltica skaidro, ka priekšlikumu viņam «no tīras sirds, ar labiem nodomiem» atnesusi LTRK viceprezidente Lienīte Caune un atbalstījis Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis. Taču viņi neesot pietiekami informējuši par riskiem, tāpēc viņš to vēlāk nav atbalstījis. Parādnieks joprojām uzskata, ka pie tā izskatīšanas vajadzētu atgriezties, skaidri nodalot «melno naudu», pret kuru jācīnās, un godīgos rezidentus.
Komercbanku asociācija ofšoru nodokļa ieviešanu nevirzīja, jo daļa biedru - iekšzemes tirgū strādājošo banku - to neatbalsta. Pretēji tās vadītājam Bičevskim. Viņš uzskatot, ka LTRK priekšlikums bijis pārāk agresīvs un nepietiekami izvērsts, taču, pastiprinot risku vadību, Latvijai savas jurisdikcijas piedāvāšana nerezidentiem būtu ekonomiski izdevīga. Arī Bičevskis ir «Certus» padomes loceklis.
Tikmēr citās domās ir viena no elitārākajām Rīgas augstskolām - Stokholmas Ekonomikas augstskola (SSE Riga), kas apņēmusies nestrādāt ar «Certus» un pārtraukt sadarbību ar agrākajiem pasniedzējiem Dombrovski un Aueru. SSE vicerektors Anderšs Aleksandersons paskaidroja, ka skola «nestrādā ar organizācijām vai cilvēkiem, kurus finansē vai kuri pārstāv nerezidentu banku intereses, jo pastāv augsts risks, ka mūsu vārdu var saistīt ar naudas atmazgāšanu - darbību, ko mēs neuzskatām par slavējamu».