Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

«Gaiļezerā» izveidotais operāciju bloks izmaksājis vairāk nekā 18,6 miljonus eiro

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā «Gaiļezers» izveidotais operāciju bloks izmaksājis 18 620 875 eiro, informēja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Kopumā operāciju blokā atradīsies 22 daudzfunkcionālas operāciju zāles, kas izvietotas divos stāvos. Plānots, ka gada laikā blokā veiks 20 000 operāciju, kā arī tajā strādās 41 ķirurgs, 32 anesteziologi, 36 anestēzistes, 44 māsas un 22 sanitāri slimnieku kopēji. Kopumā gada laikā Austrumu slimnīcā tiek veikts gandrīz 29 000 operāciju, vairāk nekā puse no tām ir veiktas stacionārā «Gaiļezers».

Potetinova norādīja, ka šis būs Baltijā lielākais operatīvās ķirurģijas centrs. Līdz ar to jau no nākamās nedēļas visiem Latvijas un ārvalstu pacientiem ķirurģiskā palīdzība būs pieejama jaunā kvalitātē. Saskaņā ar statistikas datiem katrs ceturtais Latvijā hospitalizētais pacients saņem palīdzību Austrumu slimnīcā, tāpēc īstenotais projekts iegūst nozīmi visas valsts mērogā.

Šis projekts slimnīcā tika sākts 2011.gada nogalē. Vecajā «Gaiļezera» operāciju blokā nopietni remontdarbi nebija veikti kopš 1979.gada, telpas un to infrastruktūra bija novecojusi un neatbilda mūsdienu prasībām.

Projekta rezultātā stacionārā Gaiļezers divos stāvos ir izveidotas 22 daudzfunkcionālas operāciju zāles, kas ļaus palielināt ķirurģisko aktivitāti un sniegto pakalpojumu skaitu, tajā pašā laikā samazinot operāciju intensitāti citos slimnīcas stacionāros.

Potetinova sacīja, ka šīs ir augstas noslodzes operāciju zāles ar lielu pacientu «caurlaidību», paaugstinātu pacientu drošību un moderno augsto tehnoloģiju pieejamība, kā arī komfortabliem darba apstākļiem personālam. Būtiski uzlabots epidemioloģiskais režīms un samazināts intrahospitālās infekcijas risks, izbūvējot īpašas ventilācijas sistēmas. Septiņas zāles ir īpaši pielāgotas darbam ar jonizējošo starojumu. Liela uzmanība ir pievērsta iespējai ekspluatācijas laikā zāles brīvi komplektēt ar dažādiem mērķiem paredzētu ķirurģisko un anestezioloģisko aprīkojumu, līdz ar to izveidotas gan universālas zāles ar augstu mobilitāti, gan zāles, kas ir īpaši piemērotas konkrētām augstas sarežģītības operācijām. Daudzās zālēs notiekošo ir iespēja fiksēt ar video ierīcēm, kas palīdzēs arī studentiem mācību procesā, piebilda slimnīcas pārstāve.

Rekonstrukcijas darbu laikā stacionārā «Gaiļezers» ķirurģiskā aktivitāte netika pārtraukta - operāciju zāles tika pārvietotas uz citām pielāgotām telpām, līdz ar to pacienti visu rekonstrukcijas laiku turpināja saņemt gan plānveida, gan neatliekamo operatīvo palīdzību.

Kopumā lielāko daļu projekta finansējuma jeb 12 210 067 eiro nodrošināja Eiropas Reģionālā attīstības fonds, savukārt 6 410 808 eiro bija slimnīcas valsts galvotais aizdevums.

Jau ziņots, ka par operācijas bloka vadītāju uz īsu brīdi tika apstiprināts bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš. Līdz šim brīdim viņš no amata pienākumu pildīšanas ir atstādināts.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu