Līdz ar sašķidrinātās gāzes termināļa darbības sākšanu Klaipēdā Latvijai ir beidzies Briseles noteiktais pārejas periods, kas ļāva «Latvijas gāzei» darboties šajā tirgū kā monopolistam. Tomēr regulatora šoruden pieņemtos noteikumus, ka cauruļvadus un pazemes krātuvi varētu izmantot arī citi piegādātāji, «Latvijas gāze» noboikotēja tiesā.
Eisaks laikā, kad rit tiesvedība, pāriet pretējā pusē.
Regulatora eksperta alga vidēji ir 1779 eiro mēnesī. Enerģētikas sektorā tā nav augsta, taču, salīdzinot ar algām valsts pārvaldē, tas ir pieklājīgs novērtējums.
Eisaks iesniedzis atlūgumu un Regulatoru pavisam pametīs 8.janvārī.
Eisaks raidījumam apgalvoja, ka iemesls atstāt regulatoru ir «aizvien pieaugošais politiskais spiediens», taču atteicās komentēt informāciju par karjeru «Latvijas gāzē». Viņš arī izvairījās no atbildes, vai uzskata, ka tas ir korekti attiecībā uz iestādi, kurā strādājis līdz šim, un pret tiem pienākumiem, kurus veicis sabiedrības interesēs, - viņa privātā dzīve neinteresējot nevienu, izņemot viņu pašu.
Arī Makaris atteicās izpaust, vai Eisakam izteikts darba piedāvājums «Latvijas gāzē», taču paziņoja: «Ja mums būs šādi darbinieki, mēs tad arī noteikti neslēpsim to.»
Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola pieredzējuša Regulatora darbinieka iespējamu aiziešanu strādāt «Latvijas gāzes» labā sauc par bīstamu tendenci.
Tas liek uzdot jautājumu, cik godprātīgi Regulators izstrādājis noteikumus, kas gāzi ļautu piegādāt no alternatīviem avotiem, un cik aktīvi tas aizstāvēs valsts intereses tiesvedības procesā ar «Latvijas gāzi».