Vītola skaidro: «Viens no pamatnosacījumiem sekmīgai programmas īstenošanai ir pirmslaulību apmācības pieejamība laikā un telpā pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Līdz ar to apmācību plānots piedāvāt lielāko reģionu un novadu centros atkarībā no interesentu skaita. Neraugoties uz to, ka mācību programma paredzēta pāriem, kuri iesniegumu par laulības noslēgšanu jau ir iesnieguši dzimtsarakstu nodaļā, to plānots attiecināt arī uz jau laulībā esošiem pāriem vai pat plašāk – to var apgūt jebkura persona.»
Pirmslaulību kursu speciālisti būs ar augstāko izglītību
Tieslietu ministrija norāda, ka izvirzāmās prasības lektoru profesionālajai kvalifikācijai un pieredzei ir augstākā izglītība nozarē atbilstoši moduļa satura tematiskajai jomai un pedagoģiskā darba pieredze pieaugušo izglītībā.
Lektori darbā izmantos Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra izstrādāto metodisko materiālu, kas ietver mācību satura plānu (tēmas, apakštēmas, laika plānojums), terminus, nodarbību norises, tēmu satura un metodisko paņēmienu detalizētu izklāstu, metodiskos ieteikumus mācību programmas īstenošanai, satura tēmu izklāsta prezentācijas.
Lektoru piesaisti realizēs vai nu pašvaldības, vai programmas izstrādātājs Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs.
Patlaban nav zināms ne nepieciešamo lektoru skaits, ne kursu izmaksas, ko nāksies segt valstij. Uz jautājumu, vai lektoriem ir jābūt laulātiem, ministrija atbildēt nevar.
Maksimālais apmācāmo skaits vienā grupā plānots 24 cilvēki, lai veiksmīgi realizētu ieteiktos metodiskos paņēmienus un sasniegtu mērķi pāriem iegūt zināšanas un izpratnes impulsu katra paša vēlmei un centieniem piepildīt kāzu dienas cerību par ilgu un laimīgu laulību.