Ja zināt, ka bērniņam 3 stundu pasākums būs par garu, aicinām pievienoties pasākumam uz mazāku brīdi, nākot uz plkst. 14.00, 15.00 vai 16.00 (pilnās stundās), kad klātesošos priecēs priekšnesumi. Laikā starp priekšnesumiem būs pauzes, kad satikties, aprunāties, pateikt paldies ārstiem un māsām.
Dr. Amanda Smildzere, neonatoloģe, Latvijas Neonatologu asociācijas prezidente: «Priekšlaikus dzimušo bērnu dienas atzīmēšana mums ir svarīga (tāpat kā pārējā pasaulē) vairāku iemeslu dēļ – pirmkārt, sabiedrībai ir jāzina, ka visapkārt ir daudzi mazuļi, kas piedzimuši priekšlaicīgi, un vairums šo bērniņu aug un attīstībā panāk savus laikā dzimušos vienaudžus. Parasti tūlīt pēc mazuļa nākšanas pasaulē ģimenei ir ļoti daudz uztraukuma, stresa, baiļu un vēl daudzas citas emocijas, un apkārtējo cilvēku atbalsts un izpratne ir ļoti svarīgi.
Otrkārt, šajā dienā ir lieliska iespēja ģimenēm ar priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem satikties, aprunāties, dalīties pieredzē, kā arī nedaudz atpūsties, kopīgi paklausoties sirsnīgu, emocionālu tieši šīm ģimenēm veltītu koncertu. Tikšanās reizēs vienmēr klāt ir arī māsiņas, ārsti un vecākiem ir iespēja neformālā gaisotnē uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Šādas tikšanās vienmēr dod daudz pozitīvas emocijas.»
Elita Svareniece, Neonataloģijas māsu apvienības prezidente: «Pats svarīgākais, kas cilvēkam dots un ko visvieglāk zaudēt, ir veselība. Pats grūtākais, ko cilvēkam nākas piedzīvot, ir redzēt bērna ciešanas. Apmēram 15 milj. bērnu pasaulē dzimst priekšlaicīgi. Lai veicinātu sabiedrības izpratni par priekšlaikus dzimušo bērnu īpašo aprūpi, 17. novembris ir diena, kas daudzās pasaules valstīs jau no 2008. gada tiek atzīmēta kā Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Jau trešo gadu arī Latvijā 17.novembrī ir iespēja tikties vecākiem un mediķiem, kuri ir tikuši pāri dažādiem pārbaudījumiem un ir gatavi dalīties savā pieredzē, kas mums visiem kopā dod ticību, spēku un cerību.»