Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona otrdien publiski pieprasītās Eiropas Savienības (ES) reformas nav atstājušas vēlamo iespaidu uz britu eiroskeptiķiem, un tie premjera iniciatīvu izsmējuši.
Britu eiroskeptiķi izsmej Kemerona ES reformu iniciatīvu
Eiroskeptiķi pieprasīja, lai Kemerons panāktu Lielbritānijai tiesības pakļaut kontrolei imigrāciju no citām ES dalībvalstīm, kā arī izcīnīt grozījumus ES līgumos, pirms izsludināt viņa solīto referendumu par Apvienotās Karalistes turpmāko dalību blokā.
Eiroskeptiķu otrdienas reakcija liecina, ka Kemerona prasības, viņuprāt, ir pārāk pieticīgas.
«Un tas ir viss? Vai tā ir visa kopsumma šajā attiecību pārskatīšanā?» parlamentā retoriski vaicāja Bernards Dženkins, kas pārstāv Kemerona vadīto toriju eiroskeptiķu spārnu.
Debatēs, kas notika pēc Kemerona runas, kurā viņš izklāstīja savas prasības Briselei, un pēc viņa Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam adresētās vēstules publiskošanas arī otrs
konservatīvo pārstāvis Džeikobvs Rīss-Mogs atzina, ka premjera reformu pakete ir «paplāna tume».
Savukārt eiroskeptiskās Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs norādīja, ka Kemerons, nepārprotami, netiecas pēc būtiskām reformām.
«Nekādu solījumu, ka [Lielbritānijas] parlaments atgūs savu augstāko varu, un nekas par cilvēku brīvās kustības apturēšanu,» tviterī raksta Farāžs.
Viņš apsūdzējis premjeru priekšlaicīgu «tukšu draudu» izteikšanā, ka Lielbritānija izstāsies no ES, ja viņa prasības netiks apmierinātas.
«Viņš neprasa neko citu kā vien izmaiņas migrantu pabalstos,»
sarunā ar sabiedrisko raidorganizāciju BBC norādīja UKIP līderis, piebilstot, ka pārējie ES līderi, «domājams, iedos viņam papīra gabalu», decembrī gaidāmajā samitā noslēdzot pamatā tukšu vienošanos.
Savukārt Duglass Kārsvels, kas ir vienīgais UKIP pārstāvis Lielbritānijas parlamentā, kritizēja Kemerona acīmredzami pretrunīgos izteikumus par Briseles birokrātijas reformām.
«Neskatoties uz visām šīm runām par deregulāciju un noteikumu atcelšanu, viņš runā arī par nepieciešamību «padziļināt vienoto pakalpojumu tirgu»,» savā blogā norādījis Kārsvels. «Abas lietas nav iespējamas.»