Viņš atzīmē, ka galvenais iemesls stagnācijai maksātnespējas nozarē ir politikas un mērķu neesamība, kā arī patieso problēmu un nozares priekšlikumu ignorēšana. «Visas problēmas, uz kurām pēdējā laikā norādījusi gan Valsts kontrole, gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Ārvalstu investoru padome, ir jau ilgstoši aktuālas.»
Novicāns atgādināja, ka Administratoru asociācija jau 2013.gadā diskusijā «AmCham perspektīva (Outlook)» vērsa uzmanību uz problēmām un negatīvajām tendencēm maksātnespējas procesu norisē: novēlotiem maksātnespējas procesu pieteikumiem, fiktīviem kreditoriem, slēptiem aktīviem, valdes locekļu nesodāmību par maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšanu, faktiskās maksātnespējas dienas nekonstatēšanu, nepilnīgu tiesisko regulējumu.
Taču kopš tā laika risinātas vien pāris problēmas - izsoļu «reiderisms» (no nākamā gada 1.janvāra plānots ieviest elektroniskās izsoles) un daļēji risināta fiktīvo kreditoru problēma.
Administratoru asociācijas pārstāvis norādīja, ka pašreizējā maksātnespējas procesa administratoru uzraudzības sistēma vērtējama kā neefektīva, jo tā primāri vērsta uz pārkāpuma fakta konstatēšanu un administratora sodīšanu, nevis personas tiesību aizskāruma ātru novēršanu.
Novicāns norādīja, ka maksātnespējas procesa administrators ir vienīgā juridiskā profesija Latvijā, ko uzrauga ierēdņi, kuri nepraktizē attiecīgajā jomā un kuru profesionālā kvalifikācija maksātnespējas jomā nav pārbaudīta. Piemēram, zvērinātus notārus uzrauga Latvijas Zvērinātu notāru padome, zvērinātus advokātus - Latvijas Zvērinātu advokātu padome.