Ciprs cenšas uzsvērt panākumus, kas, viņaprāt, gūti, pārliecinot Eiropas Savienību (ES) atvieglot Grieķijas parādu nastu.
«Mēs kauju izcīnījām līdz galam un iekarojām valstij telpu (..), jo būs sarunas par parāda samazināšanu,» pēdējā kampaņas dienā uzsvēra bijušais premjerministrs.
Avoti ES, kurus izvaicāja aģentūra «Reuters», apliecināja, ka eirozonas dalībvalstu valdības apsolīto parādu atvieglošanas ietvaros būtu gatavas ilgtermiņā noteikt Grieķijas parāda apkalpošanas izmaksu griestus, kas nepārsniegtu 15% no valsts iekšzemes ikgadējā kopprodukta (IKP).
Tikmēr Jaunā demokrātija cenšas vērst uzmanību uz apšaubāmo «Syriza» uzticamību, jo kreisie radikāļi janvārī nāca pie varas, solot atbrīvot Grieķiju no iepriekšējo glābšanas programmu saistībām, taču tā vietā sešus mēnešus vēlāk bija spiesti piekrist jaunai glābšanas programmai un jaunām saistībām.
«Jautājums ir nepārprotams. Vai mums jāklausās viltus solījumos un vēlmju domāšanā, vai arī atbildīgi jāvirzās uz priekšu ar nacionālo plānu?» kampaņas noslēgumā uzrunājot savus atbalstītājus vienā no Atēnu parkiem, uzsvēra Meimarakis. «Ir īstais laiks atbrīvoties no nekompetences. «Syriza» eksperiments beidzas svētdien.»
Eksperti norāda, ka gadījumā, ja izdosies izveidot stabilu valdību, nav šaubu, ka īstermiņā ar glābšanas programmas īstenošanu grūtību nebūs, taču vēlāk problēmas var atkal atgriezties.
«Patiesie riski gaida tālāk, «Grexit's» joprojām ir aktuāls,» atzīst bankas «Nordea» finanšu analītiķis Jāns fon Gerihs.
Viņš brīdina, ka, turpinoties ekonomiskajām grūtībām, var atkal pieņemties spēkā pret starptautiskajiem aizdevējiem naidīgais noskaņojums, kas var apgrūtināt nākamās valdības centienus īstenot nepieciešamās reformas.