Pamiera ievērošana jāuzrauga starptautiskajiem novērotājiem, bez nosacījumiem jāatbrīvo visi ieslodzītie, jāizveido bēgļu un humānās palīdzības koridori un jāsniedz palīdzība Doņeckas un Luhanskas infrastruktūras atjaunošanai.
Ukraina: Putina plāns - teroristu glābšanas plāns
Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks trešdien
noraidīja Putina «miera plānu», kas vairāk līdzinās teroristu glābšanas plānam, kura mērķis ir konflikta iesaldēšana.
«Šis kārtējais «plāns» ir mēģinājums aizmālēt acis starptautiskajai sabiedrībai pirms NATO samita un mēģinājums izvairīties no neizbēgamajiem Eiropas Savienības (ES) lēmumiem par jaunā sankciju viļņa ieviešanu,» teikts Jaceņuka paziņojumā.
«Īstais Putina plāns ir Ukrainas iznīcināšana un PSRS atjaunošana,» uzsvēra premjers, piebilstot, ka nekādiem Krievijas prezidenta plāniem ticēt nedrīkst.
Iepriekšējās vienošanās netika ievērotas
«Visas iepriekš ar Krieviju saskaņotās vienošanās - Ženēvā, Normandijā, Berlīnē, Minskā - Krievijas režīms vai nu vienkārši ignorējis, vai nekaunīgi pārkāpis,» atzina Jaceņuks.
Viņš piebilda, ka pašam labākajam plānam par kara izbeigšanu ir viens punkts - Krievijas karaspēka izvešana no Ukrainas.
«Mēs gaidām NATO un ES lēmumus par agresora apturēšanu,» sava paziņojuma noslēgumā uzsvēra Ukrainas premjerministrs.
Krievijas karaspēka regulārās daļas 27.augustā iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Piektdien krievu tanki jau bija pie Ukrainas Azovas jūras lielākās pilsētas Mariupoles.
Krievu tanki piedalījušies kaujās pie Luhanskas, vēsta mediji.
Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, pirmdien paziņoja Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.