«Likumdošana Eiropas Savienībā ir laba, bet tā pilnībā nestrādā. Publiskos pasākumos, tai pašā «Postivus» festivālā, gaisā valdīja zili dūmi,» izteicās Snipe. Viņa arī Bērnu slimnīcas teritorijā bieži redzot smēķējošas mammas ar bērniem pie rokas, lai gan smēķēšana šajā teritorijā un arī bērna klātbūtnē ir aizliegta.
Arī Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa aicina iedzīvotājus nebaidīties un aizrādīt smēķētājiem. «Iespējams, sākotnēji smēķētājs izrādīs verbālu agresiju, tomēr pēc tam, visdrīzāk, pārdomās - kāpēc pie manis pienāca?» pārliecināta Līviņa. «Ja tevi apsmēķē darba vietā, tev ir tiesības aizrādīt. Ja kolēģis tevi neklausa, tev ir tiesības iet pie darba devēja un sūdzēties,» viņa piebilda.
Īpaši būtiska loma attieksmes maiņai pret smēķēšanu ir smēķētāja tuvākajiem cilvēkiem - radiem un draugiem, norādīja SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja vietniece Solvita Kļaviņa. SPKC dati liecina, ka mājsaimniecībās pasīvās smēķēšanas klātbūtne mazinās lēnāk nekā, piemēram, darba vietās.
Būtiski ir smēķētājiem izskaidrot šā ieraduma kaitīgo ietekmi gan uz viņa paša, gan citu cilvēku veselību, kuri tiek pakļauti tabakas dūmiem, noslēgumā uzsvēra speciālisti.
Portāls TVNET aicina savus lasītājus arī jaunā mācību gada sākumā nebūt vienaldzīgiem pret pieaugušo smēķēšanu bērnu klātbūtnē.
Tāpēc aicinām filmēt un fotografēt pieaugušos, kuri rīkojas bezatbildīgi un pīpē bērnu klātbūtnē!
Sūti savus videomateriālus, fotogrāfijas un aprakstu uz e-pasta adresi lasitaji@tvnet!