Modelis arī uzliktu mediķiem pienākumu kontrolēt nodokļu nomaksu, kas nav viņu pienākums.
«Ir jābūt citam mehānismam, kā piespiest iedzīvotājus maksāt nodokļus,»
Vaicāta, vai politiķiem nāksies atgriezties pie šī modeļa ieviešanas, Veide norādīja, ka pie šī - diez vai. Pēc viņas domām, ir jāmeklē cits risinājums, kā piesaistīt finansējumu veselības aprūpes sistēmai.
Asociācijas vadītāja arī izteica cerību, ka darbs pie risinājumu meklēšanas neapstāsies un tiks radīta cita koncepcija, kas uzlabos veselības aprūpi Latvijā.
Savukārt Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska informēja, ka atzinīgi vērtē ieceri koncepcijas projektu par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli atzīt par spēku zaudējušu.
modeļa īstenošanas gadījumā valsts finansētie veselības aprūpes pakalpojumi nebūtu pieejami vismaz 100 000 iedzīvotāju
- mazaizsargātām vai pat neaizsargātām iedzīvotāju kategorijām.
Jau ziņots, ka valsts sekretāru sanāksmē pagājušajā nedēļā izskatīts Veselības ministrijas (VM) sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kas paredz atzīt par spēku zaudējušu 2013.gadā valdības apstiprināto koncepcijas projektu par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli, informēja VM pārstāvis Oskars Šneiders.
Koncepcija paredzēja ieviest obligāto veselības apdrošināšanas kārtību.
2014.gada sākumā VM izstrādāja jaunu veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, kuru Saeima atbalstīja pirmajā lasījumā. Tas paredzēja ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, sasaistot tiesības uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) deklarēšanu un nomaksu. Veselības aprūpes minimumu plānoja nodrošināt visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no IIN maksāšanas fakta - neatliekamo medicīnisko palīdzību, konkrētu diagnožu ārstēšanu un kompensējamos medikamentus ar 100% kompensāciju.