Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

Šajā Saeimas sasaukumā partijas piederību mainījusi gandrīz piektdaļa deputātu (17)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Saeimas kanceleja

Šajā Saeimas sasaukumā partijas piederību mainījusi gandrīz piektdaļa deputātu.

Gandrīz uzreiz pēc 11.Saeimas ievēlēšanas Reformu partiju (RP) un tās parlamenta frakciju pameta seši tā dēvētie olšteinieši - Klāvs Olšteins, Elīna Siliņa, Viktors Valainis, Jānis Upenieks, Gunārs Rusiņš un Jānis Junkurs. Viņi gan turpināja atbalstīt koalīciju, un darbojas tajā arī pēc Laimdotas Straujumas (V) vadītās valdības izveides.

Kopumā RP un tās frakcija ir pārdzīvojusi vislielākās izmaiņas

un šī Saeimas sasaukuma laikā faktiski beigusi pastāvēt - pērn gada nogalē to pameta arī deputātes Inga Vanaga un Inga Bite, kuras vēlāk iestājās «Reģionu aliansē». Savukārt šogad maijā seši RP deputāti - Zanda Kalniņa-Lukaševica, Inese Lībiņa-Egnere, Kārlis Eņģelis, Jānis Ozoliņš, Vilnis Ķirsis un Romualds Ražuks iestājās «Vienotībā», bet turpina darboties RP frakcijā. Arī parlamentāriete Daina Kazāka (RP) plāno iestāties «Vienotībā».

Iepriekšējā nedēļā vairāki deputāti izlēmuši pamest arī «Vienotību». Vispirms par izstāšanos no partijas paziņoja Inguna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule, bet pāris dienas vēlāk par šādu nodomu informēja arī Andris Buiķis. Viņi aģentūrai LETA norādīja, ka varētu pamest arī «Vienotības» frakciju. Rībena gan norādīja, ka to varētu darīt vēlāk, pēc Saeimas pavasara sesijas beigām.

Rībena un Kursīte-Pakule jau sākušas kārtot formalitātes, lai pievienotos nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK). Tāpat šim politiskajām spēkam pievienosies arī Rusiņš.

Arī nacionālo apvienību šajā sasaukumā ir pametis viens deputāts

- Dāvis Stalts, kurš vēlāk piedalījās bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītās «Jaunās konservatīvās partijas» dibināšanā.

No viena deputāta nācās šķirties arī politiskajai apvienībai «Saskaņas centrs», no kura izstājās parlamentārietis Vladimirs Reskājs. Viņš pašlaik ir partijas «Latvijas attīstībai» biedrs.

Vienīgā partija un frakcija, no kuras šajā sasaukumā nav izstājušies Saeimas deputāti, ir Zaļo un zemnieku savienība, kura vairākus gadus bija spiesta pavadīt opozīcijā.

Veidojot Straujumas valdību, tā varēja rēķināties vismaz ar 66 koalīcijas pārstāvju balsīm Saeimā. Pēc valdības apstiprināšanas izmaiņas skārušas tikai «Vienotību» un RP. RP deputāti, kuri iestājās «Vienotībā» turpina atbalstīt valdību, arī Kursīte-Pakule un Rībena «maina» vienu koalīcijas partiju pret citu, tātad joprojām atbalstīs Straujumas valdību. Arī Buiķis sacīja, ka Straujuma valdību «saprātīgās lietās» plāno atbalstīt.

Arī Straujuma pauda viedokli, ka šīs izmaiņas neietekmēs koalīcijas balsu skaitu Saeimā.

Viņa arī piebilda, ka viņai nav informācijas par to, ka vēl kāds no deputātiem varētu izstāsies no «Vienotības».

Kā ziņots, parlamentārieši, izstājoties no frakcijas, nezaudē deputāta mandātu, tomēr konkrētā Saeimas sasaukuma laikā šie deputāti nevar iestāties kādā citā frakcijā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu