13.janvāra grautiņu lietā piespriež četru mēnešu cietumsodu (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Rīgas apgabaltiesa vienam no 13.janvāra grautiņos apsūdzētajiem vīriešiem Silvesteram Audrim piesprieda četru mēnešu cietumsodu bez mantas konfiskācijas un bez policijas kontroles.

Tiesas preses pārstāve Kristīne Vītola pastāstīja, ka tiesa lēma soda izciešanā ieskaitīt Apvienotajā Karalistē apcietinājumā pavadīto laiku, kā arī par labu valstij piedzīt 229 eiro par zvērināta advokāta pakalpojumiem.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 25.jūnijā, un desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt.

Jau ziņots, ka iepriekš lietas iztiesāšanas laikā apsūdzētais pazudis un tiesa izsludināja Audri meklēšanā. Audris nav pirmais 13.janvāra grautiņos apsūdzētais, kurš iztiesāšanas laikā pazudis. Līdzīgs liktenis iepriekš bijis vēl dažiem iespējamiem Vecrīgas nekārtību cēlājiem.

Iepriekš Audrim uz apsūdzēto sola bija jāsēžas kopā ar desmit citiem apsūdzētajiem, taču 2013.gada 27.martā tiesa lietu sadalīja pavisam trīs daļās. Audris todien uz tiesas sēdi nebija ieradies, un viņa apsūdzība tika izdalīta atsevišķā tiesvedībā.

2012.gada 5.janvārī Rīgas apgabaltiesa apjomīgo 13.janvāra grautiņu pamata krimināllietu pret 68 apsūdzētajiem sadalīja trīs daļās, izveidojot trīs jaunus kriminālprocesus. Viens no kriminālprocesiem tika izdalīts pret 23 apsūdzētajiem, otrs - pret 25, bet trešais - pret 20. Vēlāk tiesa šos kriminālprocesus sadalīja vēl sīkāk.

Lielākā daļa apsūdzēto pirmās instances tiesas spriedumu jau sagaidījusi. Vairums no viņiem atzīti par vainīgiem un sodīti ar piespiedu darbu, daži saņēmuši nosacītu brīvības atņemšanu, bet reālu cietumsodu izpelnījušies vien tie, kuri jau iepriekš izdarījuši noziegumus.

Kriminālprocesos, kas tika sākti saistībā ar 2009.gada 13.janvāra grautiņiem, visas personas apsūdzētas par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tās saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu, vardarbību pret personu vai pretošanos varas pārstāvjiem. 2009.gada 13.janvārī, kad Vecrīgā notika minētās nekārtības, vēl bija spēkā Krimināllikuma redakcija, kura par šādu nodarījumu kā sodu paredzēja brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, bet vēlāk šī norma tika izslēgta.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu