/nginx/o/2018/07/16/9668577t1h6c86.jpg)
Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšana vēl piecus gadus nebūs pelnošs apdrošināšanas veids, prognozēja «BTA Insurance Company» valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.
«Brīvās tirgus ekonomikas apstākļos viss saliksies pa plauktiņiem. Jebkurā gadījumā piecu gadu laikā būs gaidāms OCTA vidējās prēmijas pieaugums, tomēr izmaksāto atlīdzību pieauguma tendence būs straujāka. Apdrošinātājiem būs jākompensē OCTA radītie zaudējumi ar citiem apdrošināšanas veidiem, jāmeklē iespējas gūt augstākus ieņēmumus investīciju tirgos un jāoptimizē ar uzņēmumu darbību saistītie resursi,» teica Lucaus.
Viņš arī prognozēja, ka šogad OCTA apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs varētu augt par 10-15%. «Pieaugums Latvijas OCTA prēmijās būs 10-15%. Pagājušajā gadā tas nebija iespējams, ņemot vērā Baltijas apdrošināšanas nozarē lielāko darījumu starp «RSA Group» un «PZU Group«. Minētie notikumi nozarē un klientu maksātspējas lēnais izaugsmes rādītājs kavēja OCTA cenu palielinājumu,» sacīja Lucaus.
Uz jautājumu, kāds šogad varētu būt prēmijas pieaugums komerctransportam, BTA vadītājs norādīja, ka to ir grūti prognozēt, jo komerctransportam galvenokārt tiek pielietots cenošanas nevis tarifikācijas princips.
«Pagājušā gadā atsevišķu klientu komerctransporta OCTA prēmiju izmaiņa sasniedza pat 40-45%, savukārt klientiem ar pozitīvu rentabilitāti un nākotnes risku līdzšinējā līmenī, prēmija palika nemainīga vai pat samazinājās. Viennozīmīgi prognozēju būtisku prēmijas palielinājumu klientiem, kuri ar transportlīdzekli pārvietosies Vācijā, Lielbritānijā un Īrijā. Salīdzinoši nebūtisku prēmijas palielinājumu prognozēju klientiem, kuri ar transportlīdzekli pārvietosies Baltijā un Polijā. Klientu komerctransportam, kas pārvietojas Latvijā, cenas izmaiņas būs salīdzinoši nebūtiskas,» sacīja Lucaus.