Viņa norādīja - tuvojoties maija svētku brīvdienām, daudzi iedzīvotāji ieplānojuši braukt atpūsties uz ārzemēm, tādēļ SPRK aicina Latvijas iedzīvotājus sargāt savus mobilos telefonus, lai izvairītos no to izmantošanas krāpnieciskos nolūkos. «Mobilie telefoni tiek zagti ar nolūku pēc tam tos izmantot dažādās krāpniecības shēmās. Iekārots tiek nevis mobilais telefons, bet mobilā telefona SIM karte, ar kuras palīdzību var izkrāpt ievērojamas naudas summas,» teica Krūmiņa.
Ja tiek konstatēts, ka telefons ir pazudis vai nozagts, nekavējoties jāsazinās ar savu mobilo operatoru, uzsvēra Krūmiņa. «Tāpat kā pazaudējot bankas karti nekavējoties tiek zvanīts vai rakstīts e-pasts savai bankai ar lūgumu to nobloķēt, arī mobilā telefona pazaudēšanas gadījumā jārīkojas līdzīgi – steidzami jāsazinās ar savu operatoru,» viņa skaidroja.
Pēc Krūmiņas teiktā, iedzīvotājiem saskaņā ar līgumā atrunāto kārtību ir jāsazinās ar savu mobilo operatoru, zvanot vai rakstot e-pastu, ja nav izdevies iepriekš sazvanīt. «Laicīgi informējot mobilo operatoru, iedzīvotāji sevi pasargās no liekiem un neplānotiem tēriņiem. Iedzīvotājiem jārūpējas, lai telefona aparāts un SIM karte būtu aizsargāta ar drošām parolēm, kas ļaundaru plānus apgrūtina. Ir vērts nomainīt telefona ražotāja piedāvāto paroli uz jaunu paroli,» klāstīja Krūmiņa, atzīstot, ka bieži vien iedzīvotāji izmanto ražotāju piedāvātās un viegli uzminamās paroles 0000 vai 1111.