Karš ar pagaidām «citiem līdzekļiem» turpinās. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu marta beigās paziņoja — esot «pienākusi tā diena, kad mēs visi esam atzinuši, ka vārds, kamera, fotogrāfija, internets un vispār informācija kļuvusi par vēl vienu ieroču veidu, vēl vienu [Krievijas] bruņoto spēku veidu».
Patiesībā informācija kā kara līdzeklis nav nekas jauns arī Krievijas militārajā doktrīnā. Viens no Šoigu priekštečiem amatā maršals Igors Sergejevs jau 1999.gadā atzinis, ka Krievija nevar militāri sacensties ar Rietumiem, pasludināja, ka jāmeklē «revolucionāri ceļi» un «asimetriski virzieni», un kopš tā laika Krievijas militārie un izlūkošanas teorētiķi cītīgi strādā pie dažādām šāda asimetriska kara metodēm.
Jebkurš internetā var par 485 rubļiem iegādāties pat rokasgrāmatu krievu valodā ar nosaukumu «Informatīvi psiholoģiskā kara operācijas. Īsa enciklopēdiskā vārdnīca».
Grāmatas pieteikumā teikts, ka tā iepazīstina ar «psiholoģisko operāciju iekšējās struktūras galvenajiem elementiem: dezinformāciju, lobēšanu, manipulēšanu, šantāžu un krīžu vadību», bet «īpaša uzmanība veltīta plašsaziņas līdzekļu lomai informatīvi psiholoģiskā kara slepenās operācijās». Enciklopēdija paredzēta ļoti plašam šāda kara dalībnieku kontingentam — gan «valsts ierēdņiem, kuri piedalās valsts informatīvās politikas izstrādē un īstenošanā, speciālo dienestu darbiniekiem, tiesībsargāšanas un izmeklēšanas orgānu līdzstrādniekiem», gan arī «politologiem un polittehnologiem», plašsaziņas līdzekļu un zinātnes «darbiniekiem», pasniedzējiem, studentiem un aspirantiem.
Šo «enciklopēdiju» iegādājās un izlasīja Pēteris Pomerancevs, bijušais Krievijas televīzijas šovu producents, kas šajā mītu fabrikā pieredzēto aprakstījis nesen Rietumos izdotajā grāmatā ar ļoti trāpīgu nosaukumu «Nekas nav īsts, un viss ir iespējams». Viņš citē «enciklopēdijā» rakstīto, ka informatīvie ieroči ir «kā neredzama radiācija»: «Iedzīvotāji pat nejūt, ka uz viņiem iedarbojas. Tāpēc valsts neieslēdz savus pašaizsardzības mehānismus.»